IBL
Spotkanie Komitetu Sterującego Funduszu Powierniczego Europejskiego Instytutu Leśnego - EFI

12
Feb
2018

W dniach 6-7 lutego 2018 r. odbyło się w Instytucie Badawczym Leśnictwa spotkanie Komitetu Sterującego Funduszu Powierniczego Europejskiego Instytutu Leśnego (Steering Committee, EFI Multi-Donor Trust Fund for Policy Support).

Spotkanie odbyło się w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym IBL

   W spotkaniu udział wzięli członkowie Komitetu Sterującego, przedstawiciele Europejskiego Instytutu Leśnego oraz zaproszeni obserwatorzy z wybranych krajów europejskich lub konkretnych instytucji, w tym kilku przedstawicieli z Polski. Drugiego dnia obrad uczestnicy spotkania spotkali się w Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa.

   W trakcie spotkania podsumowano ostatni rok działań, poruszano sprawy związane z bieżącym zarządzaniem funduszem  oraz określono najważniejsze obszary w ramach których uruchamiane będą projekty naukowe. Zaplanowano również program najważniejszych wydarzeń w bieżącym i kolejnych latach.

Uczestnicy spotkania

   Spotkanie zakończyło się konstruktywnym wnioskami i planami na przyszłość. Uczestnicy spotkania wyrazili podziękowania za jego organizację Ministerstwu Środowiska oraz Instytutowi Badawczego Leśnictwa za ciepłe przyjęcie i komfortowe warunki obrad.

 

Opracowanie: dr inż. Krzysztof Stereńczak

Zdjęcia: mgr Marta Siebyła

 

TAGS: ibl efi współpraca międzynarodowa


Więcej Informacji

Seminarium z okazji Jubileuszu 80-lecia urodzin i 56-lecia pracy naukowej prof. dr. hab. Arkadiusza Bruchwalda

23 listopada 2018 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyło się uroczyste seminarium naukowe z okazji jubileuszu 80-tych urodzin i 56-lecia pracy naukowej Profesora Arkadiusza Bruchwalda....more »

Nowe możliwości wykorzystania entomopatogenów, parazytoidów i drapieżców do ograniczania liczebności szkodliwych owadów

29 listopada 2018 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbyło się seminarium naukowe pt. „Nowe możliwości wykorzystania entomopatogenów, parazytoidów i drapieżców do ograniczania liczebności szkodliwych owadów”....more »

Nauka a pożary lasu

W dniach 12-16 listopada 2018 roku w Coimbrze (Portugalia) odbyła się VIII edycja międzynarodowej konferencji poświęconej badaniom z zakresu ochrony przeciwpożarowej lasu (8th International Conference on Forest Fire Research)....more »

Wpływ prowadzonej gospodarki leśnej na populacje wybranych gatunków ptaków interioru leśnego w lasach nizinnych Polski.

17 października 2018 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbyło się seminarium naukowe pt. „Wpływ prowadzonej gospodarki leśnej na populacje wybranych gatunków ptaków interioru leśnego w lasach nizinnych Polski”....more »