IBL
IBL laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2016 w kategorii Jednostki Naukowe

26
paź
2016

Instytut Badawczy Leśnictwa otrzymał Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2016 w kategorii Jednostki Naukowe, ogólnopolskie wyróżnienie doceniające polskie placówki naukowe, instytucje i firmy zajmujące się działalnością badawczo-rozwojową, realizujące najbardziej innowacyjne projekty w ramach programów unijnych i krajowych.

   Doceniona została realizacja projektu REMBIOFOR „Teledetekcyjne określanie biomasy drzewnej i zasobów węgla w lasach”, współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach programu „Środowisko naturalne, rolnictwo i leśnictwo” BIOSTRATEG, na podstawie umowy nr BIOSTRATEG1/267755/4/NCBR/2015 oraz realizacja projektu LIFE+ ForBioSensing PL „Kompleksowy monitoring dynamiki drzewostanów Puszczy Białowieskiej z wykorzystaniem danych teledetekcyjnych”, który jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach instrumentu finansowego Unii Europejskiej LIFE+ oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) Nr umowy z KE: LIFE13 ENV/PL/000048; Nr umowy z NFOŚiGW: 485/2014/WN10/OP-NM-LF/D.

Nagrodę prezentują prof. dr hab. Jacek Hilszczański, zastępca dyrektora IBL ds. naukowo-badawczych i dr inż. Krzysztof Stereńczak, kierownik projektu LIFE+ ForBioSensing PL i projektu RemBioFor

   „Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju” to ogólnopolskie wyróżnienie doceniające najbardziej innowacyjne projekty realizowane w ramach programów unijnych i krajowych przez polskie placówki naukowe, instytucje i firmy zajmujące się działalnością badawczo-rozwojową, samorządy, podległe im spółki oraz prywatne i państwowe firmy, które przez swoje nowatorskie inwestycje i rozwiązania przykładają się do zrównoważonego rozwoju Polski.

Wywiad z dr. inż. Krzysztofem Stereńczakiem dla Pulsu Biznesu – patrona medialnego wydarzenia

   Wręczenie Nagrody odbyło się  21 października 2016 r. w Jasionce k. Rzeszowa podczas „Forum Inteligentnego Rozwoju”. Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie Forum: http://irforum.pl.

 

Opracowanie: mgr inż. Anna Markiewicz

Zdjęcia: mgr inż. Damian Korzybski, mgr inż. Anna Markiewicz   

TAGI: ibl nfośigw life rembiofor biostrateg


Więcej Informacji

VIII edycja Konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy"

Dyrekcja Instytutu Badawczego Leśnictwa ogłasza VIII edycję Konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy", w roku jubileuszowym pt. „IBL JAKIEGO NIE ZNAMY”....więcej »

Wytwarzanie energii z biomasy leśnej - dobrym rozwiązaniem w dobie kryzysu klimatycznego i ekologicznego

Krótka polemika ze stanowiskiem Greenpeace Polska pt. „Czy spalanie polskich lasów to recepta na kryzys wywołany pandemią czy próba zwiększenia zysków koncernu Lasy Państwowe?” (2 lipca 2020 r.) i z komentarzem pt. „Walka o martwe drewno i polskie lasy”, do projektu zmiany ustawy o OZE, autorstwa Marty Grundland, koordynatorki kampanii przyrodniczej w Greenpeace Polska....więcej »

Komitet Nauk Leśnych i Technologii Drewna w kadencji 2020-2023

W 2020 roku rozpoczęła się nowa kadencja Komitetu Nauk Leśnych i Technologii Drewna PAN, do którego wybranych zostało czworo pracowników IBL: dr hab. Janusz Czerepko, prof. dr hab. Dorota Dobrowolska, prof. dr hab. Wojciech Grodzki i dr hab. Krzysztof Stereńczak....więcej »