IBL
IBL laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2016 w kategorii Jednostki Naukowe

26
paź
2016

Instytut Badawczy Leśnictwa otrzymał Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2016 w kategorii Jednostki Naukowe, ogólnopolskie wyróżnienie doceniające polskie placówki naukowe, instytucje i firmy zajmujące się działalnością badawczo-rozwojową, realizujące najbardziej innowacyjne projekty w ramach programów unijnych i krajowych.

   Doceniona została realizacja projektu REMBIOFOR „Teledetekcyjne określanie biomasy drzewnej i zasobów węgla w lasach”, współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach programu „Środowisko naturalne, rolnictwo i leśnictwo” BIOSTRATEG, na podstawie umowy nr BIOSTRATEG1/267755/4/NCBR/2015 oraz realizacja projektu LIFE+ ForBioSensing PL „Kompleksowy monitoring dynamiki drzewostanów Puszczy Białowieskiej z wykorzystaniem danych teledetekcyjnych”, który jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach instrumentu finansowego Unii Europejskiej LIFE+ oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) Nr umowy z KE: LIFE13 ENV/PL/000048; Nr umowy z NFOŚiGW: 485/2014/WN10/OP-NM-LF/D.

Nagrodę prezentują prof. dr hab. Jacek Hilszczański, zastępca dyrektora IBL ds. naukowo-badawczych i dr inż. Krzysztof Stereńczak, kierownik projektu LIFE+ ForBioSensing PL i projektu RemBioFor

   „Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju” to ogólnopolskie wyróżnienie doceniające najbardziej innowacyjne projekty realizowane w ramach programów unijnych i krajowych przez polskie placówki naukowe, instytucje i firmy zajmujące się działalnością badawczo-rozwojową, samorządy, podległe im spółki oraz prywatne i państwowe firmy, które przez swoje nowatorskie inwestycje i rozwiązania przykładają się do zrównoważonego rozwoju Polski.

Wywiad z dr. inż. Krzysztofem Stereńczakiem dla Pulsu Biznesu – patrona medialnego wydarzenia

   Wręczenie Nagrody odbyło się  21 października 2016 r. w Jasionce k. Rzeszowa podczas „Forum Inteligentnego Rozwoju”. Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie Forum: http://irforum.pl.

 

Opracowanie: mgr inż. Anna Markiewicz

Zdjęcia: mgr inż. Damian Korzybski, mgr inż. Anna Markiewicz   

TAGI: ibl nfośigw life rembiofor biostrateg


Więcej Informacji

Awanse naukowe pracowników IBL grudzień 2019

19 grudnia 2019 r. Rada Naukowa Instytutu Badawczego Leśnictwa podjęła uchwałę w sprawie nadania mgr. inż. Adamowi Wójcickiemu stopnia doktora nauk rolniczych w dyscyplinie nauki leśne....więcej »

Produkcja biomasy na cele energetyczne i papiernicze w plantacjach topolowych

12 grudnia br. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyło się seminarium naukowe dotyczące produkcji biomasy na cele energetyczne i papiernicze w plantacjach topolowych o krótkich i średnich cyklach produkcyjnych....więcej »

Malezyjski problem - polskie rozwiązanie

W dniach 9-11 grudnia 2019 r. Laboratorium Ochrony Przeciwpożarowej Lasu IBL gościło delegację z Malezji....więcej »

Seminarium naukowe pt. "Ślady pożarów w drzewostanach z udziałem sosny i dębu w Puszczy Białowieskiej"

13 grudnia br. w Zakładzie Lasów Naturalnych Instytutu Badawczego Leśnictwa w Białowieży odbyło się seminarium naukowe dotyczące historii pożarów i ich wpływu na rozwój drzewostanów z udziałem dębu i sosny w Puszczy Białowieskiej....więcej »