IBL
Komitet Nauk Leśnych i Technologii Drewna w kadencji 2020-2023

10
lip
2020

W 2020 roku rozpoczęła się nowa kadencja Komitetu Nauk Leśnych i Technologii Drewna PAN, do którego wybranych zostało czworo pracowników IBL: dr hab. Janusz Czerepko, prof. dr hab. Dorota Dobrowolska, prof. dr hab. Wojciech Grodzki i dr hab. Krzysztof Stereńczak.

   W dniu 22 maja 2020 r. w formie online odbyło się inauguracyjne I posiedzenie KNLiTD, podczas którego w głosowaniu tajnym dokonano wyboru Prezydium Komitetu. Wyniki wyborów są następujące:

Przewodniczący: prof. dr hab. Tomasz Zawiła-Niedźwiecki;

Zastępcy przewodniczącego: prof. dr hab. Ewa Ratajczak i prof. dr hab. Jarosław Socha;

Sekretarz: prof. dr hab. Ewa Dobrowolska;

Członkowie Prezydium: prof. dr hab. Wojciech Grodzki i dr hab. Zbigniew Karaszewski.

   Prezydium Polskiej Akademii Nauk Uchwałą nr 31/2020 z dn. 16 czerwca 2020 w sprawie powołania przewodniczących komitetów naukowych działających przy Wydziale II Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN powołało prof. Tomasza Zawiłę-Niedźwieckiego na Przewodniczącego Komitetu Nauk Leśnych i Technologii Drewna.

   Informacje o działaniach Komitetu znaleźć można pod linkiem: www.knlitd.pan.pl.

TAGI: pan knlitd


Więcej Informacji

VIII edycja Konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy"

Dyrekcja Instytutu Badawczego Leśnictwa ogłasza VIII edycję Konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy", w roku jubileuszowym pt. „IBL JAKIEGO NIE ZNAMY”....więcej »

Wytwarzanie energii z biomasy leśnej - dobrym rozwiązaniem w dobie kryzysu klimatycznego i ekologicznego

Krótka polemika ze stanowiskiem Greenpeace Polska pt. „Czy spalanie polskich lasów to recepta na kryzys wywołany pandemią czy próba zwiększenia zysków koncernu Lasy Państwowe?” (2 lipca 2020 r.) i z komentarzem pt. „Walka o martwe drewno i polskie lasy”, do projektu zmiany ustawy o OZE, autorstwa Marty Grundland, koordynatorki kampanii przyrodniczej w Greenpeace Polska....więcej »

Komitet Nauk Leśnych i Technologii Drewna w kadencji 2020-2023

W 2020 roku rozpoczęła się nowa kadencja Komitetu Nauk Leśnych i Technologii Drewna PAN, do którego wybranych zostało czworo pracowników IBL: dr hab. Janusz Czerepko, prof. dr hab. Dorota Dobrowolska, prof. dr hab. Wojciech Grodzki i dr hab. Krzysztof Stereńczak....więcej »