Opracowanie: Artur Sawicki Zakład Informacji Naukowej IBL
IBL
Lasy i leśnictwo Kazachstanu

28
lip
2008

W dniu 28 lipca 2008 r. w Sali Konferencyjnej IBL w Sękocinie Starym odbył się odczyt nt. "Lasy i leśnictwo Kazachstanu".

Odczyt wygłosili pracownicy naukowi Kazachskiego Uniwersytetu Rolniczego:

  • Pan prof. Sabit Baizakov (członek Kazachskiej Akademii Nauk),
  • Pan dr Bolat Mukanov,
  • Pani dr Dani Sarkesova.
Goście z Kazachstanu przybyli do Polski na zaproszenie SGGW. Celem ich wizyty było nawiązanie współpracy z polskimi leśnikami oraz zacieśnienie kontaktów w sferze badań naukowych.
Delegacja z Kazachstanu i prof. Leszek Płotkowski (SGGW)
podczas wizyty w Zakładzie Genetyki i Fizjologii Drzew Leśnych

TAGI: odczyt archiwum aktualnosci


Więcej Informacji

VIII edycja Konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy"

Dyrekcja Instytutu Badawczego Leśnictwa ogłasza VIII edycję Konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy", w roku jubileuszowym pt. „IBL JAKIEGO NIE ZNAMY”....więcej »

Wytwarzanie energii z biomasy leśnej - dobrym rozwiązaniem w dobie kryzysu klimatycznego i ekologicznego

Krótka polemika ze stanowiskiem Greenpeace Polska pt. „Czy spalanie polskich lasów to recepta na kryzys wywołany pandemią czy próba zwiększenia zysków koncernu Lasy Państwowe?” (2 lipca 2020 r.) i z komentarzem pt. „Walka o martwe drewno i polskie lasy”, do projektu zmiany ustawy o OZE, autorstwa Marty Grundland, koordynatorki kampanii przyrodniczej w Greenpeace Polska....więcej »

Komitet Nauk Leśnych i Technologii Drewna w kadencji 2020-2023

W 2020 roku rozpoczęła się nowa kadencja Komitetu Nauk Leśnych i Technologii Drewna PAN, do którego wybranych zostało czworo pracowników IBL: dr hab. Janusz Czerepko, prof. dr hab. Dorota Dobrowolska, prof. dr hab. Wojciech Grodzki i dr hab. Krzysztof Stereńczak....więcej »