Nazwa gazety: Głos Lasu Lata urodzaju - lepsza jakość nasion

13
lut
2009

W Lasach Państwowych istnieje obowiązek oceny jakości prawie wszystkich partii materiału siewnego.

Tu przedstawiamy wyniki tej oceny, dotyczące klonu jaworu (Acer pseudoplatanus L.). Do przeanalizowania masy oraz żywotności nasion wykorzystywano wyniki oceny próbek nasion tego gatunku pozyskanych przez Lasy Państwowe w celach gospodarczych w latach 1996-2007.

   Więcej w artykule mgr. inż. Marka Bodyła, pracownika naukowego Zakładu Genetyki i Fizjologii Drzew Leśnych IBL.

 "Głos Lasu" nr 1/2009 (PDF)

Pobierz


Więcej Informacji

Odwołanie konferencji pt. „Lasy prywatne - szanse, problemy, rozwiązania"

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa, organizatorzy międzynarodowej konferencji pt. „Lasy prywatne - szanse, problemy, rozwiązania", planowanej na dzień 26.03.2020 r., podjęli decyzję o jej odwołaniu....więcej »

Drużyna IBL na turnieju siatkówki w Białowieży

W dniach 28-29 lutego 2020 r. odbył się XIV Turniej Białowieskich Zakładów Pracy w Piłce Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Białowieża....więcej »

Reportaż pt. "Moja ukochana szkoło..."

Uprzejmie informujemy o reportażu pt. "Moja ukochana szkoło...", zrealizowanym w ramach cyklu "Świadkowie czasu" przez TVP Białystok, a dotyczącym historii szkolnictwa leśnego w Białowieży....więcej »

Seminarium naukowe pt. „Charakterystyka genetyczna i różnorodność biologiczna starodrzewów z sosną zwyczajną w Kampinoskim Parku Narodowym”

20 lutego 2020 r. w siedzibie Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego odbyło się seminarium wyjazdowe Instytutu Badawczego Leśnictwa. Seminarium miało na celu podsumowanie prac związanych z trzyletnim okresem realizacji projektu badawczego pt. „Charakterystyka genetyczna i różnorodność biologiczna starodrzewów z sosną zwyczajną w Kampinoskim Parku Narodowym”....więcej »