Nazwa gazety: Internet Policzono zwierzęta w puszczach Białowieskiej i Augustowskiej

24
paź
2008

Naukowcy zastanawiają się, dlaczego w Puszczy Białowieskiej jest stosunkowo mało saren.

   

    Naukowcy z IBL prowadzili w lutym w Puszczy Białowieskiej pierwsze w kraju obserwacje nocą saren z użyciem kamery termowizyjnej. Badania wykazały np., że sarny preferują miejsca bytowania w pobliżu pól ze względu na lepszą bazę pokarmową, być może czują się tam także bezpieczniejsze wobec możliwego ataku drapieżników. Jakub Borkowski z Zakładu Ekologii Lasu i Łowiectwa IBL uznał, że używanie do badań w Puszczy Białowieskiej kamery termowizyjnej nie do końca jednak się sprawdza, bo puszcza ma gęsty podszyt, a to wpływa na słabszą widoczność.

Pobierz


Więcej Informacji

Awanse naukowe pracowników IBL maj 2021

20 maja 2021 r. Rada Naukowa Instytutu Badawczego Leśnictwa nadała stopień naukowy doktora habilitowanego nauk rolniczych w dyscyplinie nauki leśne dr. inż. Marcinowi Kliszowi....więcej »

Pada czy nie pada, PPOŻ ściółkę bada

Wiosenna pogoda dopiero od kilku dni zaczęła traktować nas łaskawiej i wraz ze zwiększoną ilością promieni słonecznych niestety przybyło od razu pożarów lasu....więcej »

Zapomniane ślady w Puszczy

Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentalnego pt. „Zapomniane ślady w Puszczy” związanego z badaniami na terenie polskiej części Puszczy Białowieskiej – obiektu Światowego Dziedzictwa UNESCO....więcej »

Nadanie stopnia doktora habilitowanego Pani Marzenie Niemczyk

18 marca 2021 r. Rada Naukowa Instytutu Badawczego Leśnictwa w głosowaniu tajnym jednogłośnie podjęła uchwałę o nadaniu dr inż. Marzenie Niemczyk stopnia doktora habilitowanego nauk rolniczych w dyscyplinie nauki leśne....więcej »