Nazwa gazety: Internet Policzono zwierzęta w puszczach Białowieskiej i Augustowskiej

24
paź
2008

Naukowcy zastanawiają się, dlaczego w Puszczy Białowieskiej jest stosunkowo mało saren.

   

    Naukowcy z IBL prowadzili w lutym w Puszczy Białowieskiej pierwsze w kraju obserwacje nocą saren z użyciem kamery termowizyjnej. Badania wykazały np., że sarny preferują miejsca bytowania w pobliżu pól ze względu na lepszą bazę pokarmową, być może czują się tam także bezpieczniejsze wobec możliwego ataku drapieżników. Jakub Borkowski z Zakładu Ekologii Lasu i Łowiectwa IBL uznał, że używanie do badań w Puszczy Białowieskiej kamery termowizyjnej nie do końca jednak się sprawdza, bo puszcza ma gęsty podszyt, a to wpływa na słabszą widoczność.

Pobierz


Więcej Informacji

Awanse naukowe pracowników IBL grudzień 2019

19 grudnia 2019 r. Rada Naukowa Instytutu Badawczego Leśnictwa podjęła uchwałę w sprawie nadania mgr. inż. Adamowi Wójcickiemu stopnia doktora nauk rolniczych w dyscyplinie nauki leśne....więcej »

Produkcja biomasy na cele energetyczne i papiernicze w plantacjach topolowych

12 grudnia br. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyło się seminarium naukowe dotyczące produkcji biomasy na cele energetyczne i papiernicze w plantacjach topolowych o krótkich i średnich cyklach produkcyjnych....więcej »

Malezyjski problem - polskie rozwiązanie

W dniach 9-11 grudnia 2019 r. Laboratorium Ochrony Przeciwpożarowej Lasu IBL gościło delegację z Malezji....więcej »

Seminarium naukowe pt. "Ślady pożarów w drzewostanach z udziałem sosny i dębu w Puszczy Białowieskiej"

13 grudnia br. w Zakładzie Lasów Naturalnych Instytutu Badawczego Leśnictwa w Białowieży odbyło się seminarium naukowe dotyczące historii pożarów i ich wpływu na rozwój drzewostanów z udziałem dębu i sosny w Puszczy Białowieskiej....więcej »