Opracowanie: IBL
IBL
Posiedzenie KZ 11-07-2006

11
lip
2006

 

Od 25 maja 2006 r. w Polsce zaczęła obowiązywać nowa Ustawa o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji. W krajach Unii Europejskiej, zgodnie z dyrektywą 2002/14, standardem jest dialog firmy z pracownikami o stanie ekonomicznym firmy i sprawach zatrudnienia. Zgodnie z nowa ustawą pojawia się nowa forma samorządu załogi - rada pracowników, z która kierownictwo ma omawiać powyższe kwestie i przeprowadzać konsultacje na ich temat. Rady maja powstawać u pracodawców prowadzących działalność gospodarczą i zatrudniających przynajmniej sto osób. W związku z tym, że w naszym Instytucie działają związki zawodowe i posiadają status reprezentatywności, to one (zgodnie z Ustawą) wskazują członków rady. Z Ustawy wynika, że u pracodawcy zatrudniającego od 50 do 250 pracowników w skład rady wchodzą 3 osoby. W wyniku głosowania i podjętej uchwały do rady pracowników z naszego związku wchodzą: Ewa Lewandowska i Jan Kowalczyk. KZ wyraziła zgodę na kandydowanie do rady jednej osoby ze Związku Leśników Polskich. 19 lipca 2006 r. podpisano porozumienie ze Związkiem Leśników Polskich w sprawie powołania Rady Pracowników. Do składu Rady dołączył Marek Dobrowolski.

Informacja o dodatkach funkcyjnych dla dwóch osób i premii za II kwartał 2006 r.
Podjęto uchwałę o nagrodach książkowych dla niektórych członków KZ kadencji 2002-2006


Więcej Informacji

Odwołanie konferencji pt. „Lasy prywatne - szanse, problemy, rozwiązania"

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa, organizatorzy międzynarodowej konferencji pt. „Lasy prywatne - szanse, problemy, rozwiązania", planowanej na dzień 26.03.2020 r., podjęli decyzję o jej odwołaniu....więcej »

Drużyna IBL na turnieju siatkówki w Białowieży

W dniach 28-29 lutego 2020 r. odbył się XIV Turniej Białowieskich Zakładów Pracy w Piłce Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Białowieża....więcej »

Reportaż pt. "Moja ukochana szkoło..."

Uprzejmie informujemy o reportażu pt. "Moja ukochana szkoło...", zrealizowanym w ramach cyklu "Świadkowie czasu" przez TVP Białystok, a dotyczącym historii szkolnictwa leśnego w Białowieży....więcej »

Seminarium naukowe pt. „Charakterystyka genetyczna i różnorodność biologiczna starodrzewów z sosną zwyczajną w Kampinoskim Parku Narodowym”

20 lutego 2020 r. w siedzibie Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego odbyło się seminarium wyjazdowe Instytutu Badawczego Leśnictwa. Seminarium miało na celu podsumowanie prac związanych z trzyletnim okresem realizacji projektu badawczego pt. „Charakterystyka genetyczna i różnorodność biologiczna starodrzewów z sosną zwyczajną w Kampinoskim Parku Narodowym”....więcej »