IBL
Rozstrzygnięcie VII edycji Konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy"

09
gru
2016

Dobiegła końca VII edycja Konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy", której celem jest promocja piękna polskich lasów oraz zamiłowania do fotografii pracowników Instytutu Badawczego Leśnictwa.

   Zgodnie z Regulaminem komisja konkursowa w składzie: prof. dr hab. Jacek Hilszczański – przewodniczący, mgr Beata Rokicka-Siwek i mgr inż. Katarzyna Tkaczyk dokonała weryfikacji 46 zdjęć zgłoszonych przez 19 autorów. Wszystkie zdjęcia spełniały wymogi Regulaminu i zostały dopuszczone do kolejnego etapu Konkursu.

   Po zakończeniu głosowania, odbyło się posiedzenie Jury Konkursu. W jego skład weszli: prof. dr. hab. Jacek Hilszczański - przewodniczący (IBL), mgr inż. Łukasz Bożycki (Prezes Zarządu Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody) oraz zwycięzcy poprzedniej VI edycji konkursu - mgr Andżelika Haidt (IBL) i mgr inż. Marcin Mionskowski (IBL).

Jury VII edycji Konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy" w trakcie obrad

   Jury dokonało wyboru nagrody głównej i zdecydowało się przyznać Nagrodę główną – GRAND PRIX Panu Wojciechowi Młynarskiemu (godło: „LEGOLAS”) za zdjęcie pt. „W Beskidach o poranku” (zdjęcie nr 44).

Panowie Łukasz Bożycki i Marcin Mionskowski podczas oceny zwycięskiego zdjęcia pt. „W Beskidach o poranku”

  Pod wrażeniem wykonanych zdjęć był członek Jury Pan Łukasz Bożycki. Pan Bożycki jest Prezesem Zarządu Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody i jednocześnie doktorantem w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie. Został dwukrotnie uhonorowany tytułem Fotografa Roku OM ZPFP (2011 i 2012), dwukrotnie też został laureatem międzynarodowego konkursu fotograficznego organizowanego przez BBC Worldwide i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie (praca pt. „Żabowisko” została uznana za Zdjęcie Roku 2013 przez International Federation of Wildlife and Nature Photography). W 2015 roku Pan Bożycki został finalistą Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska.

   W dalszej części obrad dokonano komisyjnego otwarcia urny z głosami oddanymi w głosowaniu tajnym. Po dwukrotnym przeliczeniu wszystkich głosów Jury stwierdziło, że z uprawnionych do głosowania 241 pracowników IBL udział wzięło 134 (55,6%). Największa liczbę oddanych głosów otrzymał również Pan Wojciech Młynarski (godło: „LEGOLAS”) za zdjęcie pt. „W Beskidach o poranku”, który zgodnie z Regulaminem uzyskał tym samym Nagrodę publiczności. Po raz pierwszy w historii Konkursu zdarzyło się, że jedno zdjęcie otrzymało obie nagrody – przyznane przez Jury i publiczność.

Zdjęcie autorstwa Pana Wojciecha Młynarskiego (godło: „LEGOLAS”) pt. „W Beskidach o poranku”, które otrzymało Nagrodę publiczności i GRAND PRIX

Serdecznie gratulujemy Laureatowi VII edycji Konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy” i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział!

 

Opracowanie i zdjęcia: Artur Sawicki

TAGI: ibl konkurs fotograficzny


Więcej Informacji

Piknik Rodzinny IBL "Las, jakiego nie znamy" - XXIII Festiwal Nauki 2019

W ramach XXIII Festiwalu Nauki 2019 Instytut Badawczy Leśnictwa organizuje piknik rodzinny pt. "Las, jakiego nie znamy". Począwszy o tego roku w ramach FN poszerzamy formułę pikniku o zajęcia edukacyjne związane z realizacją projektu pn. "Zagrożenia ekosystemów leśnych – klęski i przeciwdziałanie", dofinansowanego przez NFOŚiGW....więcej »

„Dzień dla Szkół” w Białowieży w ramach XXIII Festiwalu Nauki 2019 po raz piąty

W ramach XXIII Festiwalu Nauki 2019 Instytut Badawczy Leśnictwa (IBL) wspólnie z Technikum Leśnym w Białowieży (TL), Białowieskim Parkiem Narodowym (BPN), Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży (IBS) oraz Zamiejscowym Wydziałem Leśnym Politechniki Białostockiej w Hajnówce (ZWL) zorganizował 9 września 2019 r. konkurs „Dzień dla Szkół” pod hasłem: „Puszcza Białowieska – dziedzictwo ludzkości”....więcej »

KONKURS LIDER OCHRONY ŚRODOWISKA 2019

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie Lider Ochrony Środowiska, organizowanym z inicjatywy Ministra Środowiska....więcej »

20 lipca zmarł dr Zygmunt Santorski

Ze smutkiem zawiadamiamy, że zmarł nasz Kolega i Przyjaciel dr Zygmunt Santorski, długoletni pracownik Instytutu Badawczego Leśnictwa....więcej »