IBL
Spotkanie Komitetu Sterującego Funduszu Powierniczego Europejskiego Instytutu Leśnego - EFI

12
lut
2018

W dniach 6-7 lutego 2018 r. odbyło się w Instytucie Badawczym Leśnictwa spotkanie Komitetu Sterującego Funduszu Powierniczego Europejskiego Instytutu Leśnego (Steering Committee, EFI Multi-Donor Trust Fund for Policy Support).

Spotkanie odbyło się w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym IBL

   W spotkaniu udział wzięli członkowie Komitetu Sterującego, przedstawiciele Europejskiego Instytutu Leśnego oraz zaproszeni obserwatorzy z wybranych krajów europejskich lub konkretnych instytucji, w tym kilku przedstawicieli z Polski. Drugiego dnia obrad uczestnicy spotkania spotkali się w Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa.

   W trakcie spotkania podsumowano ostatni rok działań, poruszano sprawy związane z bieżącym zarządzaniem funduszem  oraz określono najważniejsze obszary w ramach których uruchamiane będą projekty naukowe. Zaplanowano również program najważniejszych wydarzeń w bieżącym i kolejnych latach.

Uczestnicy spotkania

   Spotkanie zakończyło się konstruktywnym wnioskami i planami na przyszłość. Uczestnicy spotkania wyrazili podziękowania za jego organizację Ministerstwu Środowiska oraz Instytutowi Badawczego Leśnictwa za ciepłe przyjęcie i komfortowe warunki obrad.

 

Opracowanie: dr inż. Krzysztof Stereńczak

Zdjęcia: mgr Marta Siebyła

 

TAGI: ibl efi współpraca międzynarodowa


Więcej Informacji

Nagrody im. Dyrektora Adama Loreta 2017

Tegoroczne obchody Święta Lasu odbyły się 8 czerwca w Janowie Lubelskim. Podczas obchodów dr inż. Andrzej Konieczny Dyrektor Generalny Lasów Państwowych wręczył Doroczne Nagrody Lasów Państwowych im. Dyrektora Adama Loreta za rok 2017....więcej »

ZAINSPIROWANI LASEM - wernisaż zdjęć przyrodniczych

25 maja 2018 r. w siedzibie Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym odbył się wernisaż fotografii przyrodniczych Klubu Fotograficznego F8 pt. „Zainspirowani lasem”....więcej »

VI edycja (2018-2022) Niestacjonarnych Studiów Doktoranckich w IBL

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Instytutu nr 1 z dnia 24 kwietnia 2018 r. Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym ogłasza nabór na VI edycję 4-letnich (2018-2022) Niestacjonarnych Studiów Doktoranckich w zakresie leśnictwa...więcej »

Prognozowanie zagrożeń ekosystemów leśnych poprzez implementację innowacyjnego elektronicznego systemu rozpoznawania zapachów

20 kwietnia 2018 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyło się zorganizowane przez Zakład Ochrony Lasu seminarium pt. „Zastosowanie e-nosa do prognozowania zagrożenia drzewostanów sosnowych przez barczatkę sosnówkę i sprawców patogenicznej zgorzeli siewek drzew leśnych”....więcej »