IBL
Spotkanie Komitetu Sterującego Funduszu Powierniczego Europejskiego Instytutu Leśnego - EFI

12
lut
2018

W dniach 6-7 lutego 2018 r. odbyło się w Instytucie Badawczym Leśnictwa spotkanie Komitetu Sterującego Funduszu Powierniczego Europejskiego Instytutu Leśnego (Steering Committee, EFI Multi-Donor Trust Fund for Policy Support).

Spotkanie odbyło się w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym IBL

   W spotkaniu udział wzięli członkowie Komitetu Sterującego, przedstawiciele Europejskiego Instytutu Leśnego oraz zaproszeni obserwatorzy z wybranych krajów europejskich lub konkretnych instytucji, w tym kilku przedstawicieli z Polski. Drugiego dnia obrad uczestnicy spotkania spotkali się w Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Instytutu Badawczego Leśnictwa.

   W trakcie spotkania podsumowano ostatni rok działań, poruszano sprawy związane z bieżącym zarządzaniem funduszem  oraz określono najważniejsze obszary w ramach których uruchamiane będą projekty naukowe. Zaplanowano również program najważniejszych wydarzeń w bieżącym i kolejnych latach.

Uczestnicy spotkania

   Spotkanie zakończyło się konstruktywnym wnioskami i planami na przyszłość. Uczestnicy spotkania wyrazili podziękowania za jego organizację Ministerstwu Środowiska oraz Instytutowi Badawczego Leśnictwa za ciepłe przyjęcie i komfortowe warunki obrad.

 

Opracowanie: dr inż. Krzysztof Stereńczak

Zdjęcia: mgr Marta Siebyła

 

TAGI: ibl efi współpraca międzynarodowa


Więcej Informacji

Wyniki inwentaryzacji przyrodniczej w drugim zgrupowaniu nadleśnictw – RDLP w Krośnie

9 marca 2018 r. w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie odbyło się seminarium naukowe pt. „Wyniki inwentaryzacji przyrodniczej w drugim zgrupowaniu nadleśnictw”, którego inicjatorem był Zakład Lasów Górskich Instytutu Badawczego Leśnictwa....więcej »

Profesor Jacek Hilszczański laureatem Nagrody im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego

27 lutego 2018 r. w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody im. bp. Romana Andrzejewskiego za 2017 rok....więcej »

II miejsce drużyny IBL w turnieju siatkówki w Białowieży

W dniach 23-24 lutego 2018 r. odbył się XII Turniej Białowieskich Zakładów Pracy w Piłce Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Białowieża....więcej »

Zapobieganie skutkom klęsk w lasach – Projekt SURE

W dniach 19-21 lutego 2018 r. w Czechach odbyło się spotkanie inaugurujące projekt o akronimie SURE (SUstaining and Enhancing REsilience of European Forests)....więcej »