IBL
Wernisaż wystawy fotograficznej Radomira Bałazego ”Czarno-biały świat”

04
gru
2017

30 listopada 2017 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym miał miejsce wernisaż fotografii naszego Kolegi Radomira Bałazego.

   Otwarcia wernisażu dokonał dr hab. Janusz Czerepko, dyrektor Instytutu Badawczego Leśnictwa. Przywitał on zebranych podkreślając, że już po raz kolejny w Sękocinie prezentowane są prace artystyczne pracowników Instytutu.

Wystawę otworzył dr hab. Janusz Czerepko, dyrektor Instytutu Badawczego Leśnictwa wraz z autorem fotografii mgr. inż. Radomirem Bałazym

   Można było posłuchać o samych fotografiach a w kuluarach również o sytuacjach w jakich powstawały oraz technikach ich tworzenia. Jak autor sam podkreślał, interesują go różne rodzaje fotografii a do utrwalania nie oczywistych i z pozoru banalnych kadrów wykorzystuje równie często telefon, jak i lustrzankę.

Goście wernisażu wystawy

- „Fotografiką zaraził mnie jeszcze w szkole podstawowej mój tata, ofiarowując rosyjskiego Feda, później Zenita itd. Po wielu latach doświadczeń z różnymi aparatami, równie chętnie sięgam po telefon jak i po dobrą lustrzankę, bo tak naprawdę liczy się chwila i satysfakcja utrwalania czegoś, co się już nigdy więcej nie powtórzy – wspomina mgr inż. Radomir Bałazy. Na równi z fotografią uliczną czy też podróżniczą pasjonuje mnie fotografia krajobrazowa, portrety a sporadycznie niemal wszystkie jej pozostałe rodzaje. Wierząc w to, że zdjęcia powstają w głowie fotografa staram się poszukiwać kadrów nie oczywistych z pozoru banalnych, które umykają nam zwykle w codziennej gonitwie za „mieć", podsumował autor wystawy.

Autor wystawy mgr inż. Radomir Bałazy wraz z synem

   Pierwszy raz wystawa była prezentowana w kwietniu br. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, którego autor wystawy jest absolwentem.

Wystawa zdjęć została wyeksponowana w holu głównym siedziby IBL w Sękocinie Starym

    Wernisaż zwieńczył pokaz diaporamy z kolorowymi dla odmiany pejzażami naszego kraju.

   Obecnie wystawę, na którą składa się 16 wielkoformatowych czarno-białych zdjęć, można oglądać w siedzibie Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym w godz. 8.30-15.00.

Opr. Artur Sawicki

Zdjęcia: Leszek Kruczek

TAGI: ibl wystawa wernisaż


Więcej Informacji

VI edycja (2018-2022) Niestacjonarnych Studiów Doktoranckich w IBL

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Instytutu nr 1 z dnia 24 kwietnia 2018 r. Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym ogłasza nabór na VI edycję 4-letnich (2018-2022) Niestacjonarnych Studiów Doktoranckich w zakresie leśnictwa...więcej »

Prognozowanie zagrożeń ekosystemów leśnych poprzez implementację innowacyjnego elektronicznego systemu rozpoznawania zapachów

20 kwietnia 2018 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyło się zorganizowane przez Zakład Ochrony Lasu seminarium pt. „Zastosowanie e-nosa do prognozowania zagrożenia drzewostanów sosnowych przez barczatkę sosnówkę i sprawców patogenicznej zgorzeli siewek drzew leśnych”....więcej »

Las dla człowieka - człowiek dla lasu

12 kwietnia 2018 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się XI konferencja z cyklu „Ekologia Humanistyczna” pt. „Las dla człowieka − człowiek dla lasu”, której współorganizatorami byli: Instytut Badawczy Leśnictwa oraz Kampinoski Park Narodowy....więcej »

Możliwości ochrony, uprawy i gospodarowania truflą letnią (Tuber aestivum Vitt.)

12 kwietnia 2018 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyło się seminarium naukowe, na którym naukowcy z Zakładów Ekologii i Ochrony Lasu IBL przybliżyli tematykę ochrony i uprawy trufli letniej....więcej »