IBL
Wernisaż wystawy fotograficznej Radomira Bałazego ”Czarno-biały świat”

04
gru
2017

30 listopada 2017 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym miał miejsce wernisaż fotografii naszego Kolegi Radomira Bałazego.

   Otwarcia wernisażu dokonał dr hab. Janusz Czerepko, dyrektor Instytutu Badawczego Leśnictwa. Przywitał on zebranych podkreślając, że już po raz kolejny w Sękocinie prezentowane są prace artystyczne pracowników Instytutu.

Wystawę otworzył dr hab. Janusz Czerepko, dyrektor Instytutu Badawczego Leśnictwa wraz z autorem fotografii mgr. inż. Radomirem Bałazym

   Można było posłuchać o samych fotografiach a w kuluarach również o sytuacjach w jakich powstawały oraz technikach ich tworzenia. Jak autor sam podkreślał, interesują go różne rodzaje fotografii a do utrwalania nie oczywistych i z pozoru banalnych kadrów wykorzystuje równie często telefon, jak i lustrzankę.

Goście wernisażu wystawy

- „Fotografiką zaraził mnie jeszcze w szkole podstawowej mój tata, ofiarowując rosyjskiego Feda, później Zenita itd. Po wielu latach doświadczeń z różnymi aparatami, równie chętnie sięgam po telefon jak i po dobrą lustrzankę, bo tak naprawdę liczy się chwila i satysfakcja utrwalania czegoś, co się już nigdy więcej nie powtórzy – wspomina mgr inż. Radomir Bałazy. Na równi z fotografią uliczną czy też podróżniczą pasjonuje mnie fotografia krajobrazowa, portrety a sporadycznie niemal wszystkie jej pozostałe rodzaje. Wierząc w to, że zdjęcia powstają w głowie fotografa staram się poszukiwać kadrów nie oczywistych z pozoru banalnych, które umykają nam zwykle w codziennej gonitwie za „mieć", podsumował autor wystawy.

Autor wystawy mgr inż. Radomir Bałazy wraz z synem

   Pierwszy raz wystawa była prezentowana w kwietniu br. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, którego autor wystawy jest absolwentem.

Wystawa zdjęć została wyeksponowana w holu głównym siedziby IBL w Sękocinie Starym

    Wernisaż zwieńczył pokaz diaporamy z kolorowymi dla odmiany pejzażami naszego kraju.

   Obecnie wystawę, na którą składa się 16 wielkoformatowych czarno-białych zdjęć, można oglądać w siedzibie Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym w godz. 8.30-15.00.

Opr. Artur Sawicki

Zdjęcia: Leszek Kruczek

TAGI: ibl wystawa wernisaż


Więcej Informacji

Instytut Badawczy Leśnictwa wziął udział w VII edycji Nocy Biologów

12 stycznia 2018 r. w ramach współpracy IBL z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach odbyła się kolejna, VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Biologów. Tym razem tematem przewodnim było „Woda to życie”....więcej »

Przedświąteczne spotkanie pracowników Instytutu Badawczego Leśnictwa

20 grudnia 2017 r. w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym Instytutu odbyło się walne zebranie pracowników IBL....więcej »

Przyczyny zamierania modrzewia w Polsce

7 grudnia 2017 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyło się seminarium naukowe pt. „Określenie przyczyn zamierania modrzewia w drzewostanach w północno-wschodniej i południowej Polsce”....więcej »

Edukacja i szkolenia z ochrony przeciwpożarowej lasu

Istotnym obszarem działalności Laboratorium Ochrony Przeciwpożarowej Lasu jest edukacja i szkolenie....więcej »