Nazwa gazety: Poznajmy Las Wiosenne gody chrabąszczy

27
kwi
2009

Średnio co cztery lata mamy możliwość zaobserwowania ogromnej liczby przedstawicieli chrząszczy - chrabąszczy.

Żer uzupełniający chrabąszczy majowych. Fot. W. Janiszewski Żer uzupełniający chrabąszczy majowych. Fot. W. Janiszewski 

   

    Masowe gradacje chrabąszczy występują zazwyczaj co 3-5 lat i powodują znaczne szkody w uprawach leśnych. Przy nadmiernych zagęszczeniach populacji tworzą się różnowiekowe szczepy. Chrabąszcze na danym terenie można spotkać każdego roku, lecz nie każdego roku równie licznie.

Więcej: "Poznajmy Las" nr 2/2009 (PDF)

 

Pobierz


Więcej Informacji

Odwołanie konferencji pt. „Lasy prywatne - szanse, problemy, rozwiązania"

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa, organizatorzy międzynarodowej konferencji pt. „Lasy prywatne - szanse, problemy, rozwiązania", planowanej na dzień 26.03.2020 r., podjęli decyzję o jej odwołaniu....więcej »

Drużyna IBL na turnieju siatkówki w Białowieży

W dniach 28-29 lutego 2020 r. odbył się XIV Turniej Białowieskich Zakładów Pracy w Piłce Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Białowieża....więcej »

Reportaż pt. "Moja ukochana szkoło..."

Uprzejmie informujemy o reportażu pt. "Moja ukochana szkoło...", zrealizowanym w ramach cyklu "Świadkowie czasu" przez TVP Białystok, a dotyczącym historii szkolnictwa leśnego w Białowieży....więcej »

Seminarium naukowe pt. „Charakterystyka genetyczna i różnorodność biologiczna starodrzewów z sosną zwyczajną w Kampinoskim Parku Narodowym”

20 lutego 2020 r. w siedzibie Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego odbyło się seminarium wyjazdowe Instytutu Badawczego Leśnictwa. Seminarium miało na celu podsumowanie prac związanych z trzyletnim okresem realizacji projektu badawczego pt. „Charakterystyka genetyczna i różnorodność biologiczna starodrzewów z sosną zwyczajną w Kampinoskim Parku Narodowym”....więcej »