Nazwa gazety: Głos Lasu Wiosna - pora budzenia się przyrody ze snu

27
kwi
2009

Nie przez przypadek pierwszy dzień kalendarzowej wiosny (21 marca) jest równocześnie Światowym Dniem Leśnika.

   Na gałązkach wierzb pojawiają się kosmate bazie, leszczynowe kwiatostany pylą złotym deszczem, a kwiaty wawrzynka wilczełyko wydzielają upajający zapach, podobny do zapachu hiacyntów. W lasach liściastych i zaroślach rozkwita śnieżyca wiosenna, przylaszczka pospolita, a w górach po stopnieniu śniegu kobierce krokusów urzekają swą fioletową barwą.

   Więcej informacji w artykule dr Małgorzaty Falenckiej-Jabłońskiej, adiunkta Zakładu Ekologii Lasu i Łowiectwa IBL: "Głos Lasu" nr 4/2009 (PDF).

Pobierz


Więcej Informacji

Odwołanie konferencji pt. „Lasy prywatne - szanse, problemy, rozwiązania"

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa, organizatorzy międzynarodowej konferencji pt. „Lasy prywatne - szanse, problemy, rozwiązania", planowanej na dzień 26.03.2020 r., podjęli decyzję o jej odwołaniu....więcej »

Drużyna IBL na turnieju siatkówki w Białowieży

W dniach 28-29 lutego 2020 r. odbył się XIV Turniej Białowieskich Zakładów Pracy w Piłce Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Białowieża....więcej »

Reportaż pt. "Moja ukochana szkoło..."

Uprzejmie informujemy o reportażu pt. "Moja ukochana szkoło...", zrealizowanym w ramach cyklu "Świadkowie czasu" przez TVP Białystok, a dotyczącym historii szkolnictwa leśnego w Białowieży....więcej »

Seminarium naukowe pt. „Charakterystyka genetyczna i różnorodność biologiczna starodrzewów z sosną zwyczajną w Kampinoskim Parku Narodowym”

20 lutego 2020 r. w siedzibie Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego odbyło się seminarium wyjazdowe Instytutu Badawczego Leśnictwa. Seminarium miało na celu podsumowanie prac związanych z trzyletnim okresem realizacji projektu badawczego pt. „Charakterystyka genetyczna i różnorodność biologiczna starodrzewów z sosną zwyczajną w Kampinoskim Parku Narodowym”....więcej »