Wykład szkoleniowy pt. "Choroby odkleszczowe – zagrożenia i profilaktyka"

21
cze
2018

21 czerwca 2018 r. w siedzibie Instytutu Badawczego Leśnictwa odbędzie się wykład szkoleniowy pt. "Choroby odkleszczowe – zagrożenia i profilaktyka".

   Instytut Badawczy Leśnictwa zaprasza na wykład szkoleniowy pt. "Choroby odkleszczowe – zagrożenia i profilaktyka", na którym referat wygłosi doktor nauk medycznych Krzysztof Skórczewski, Państwowy Graniczny Inspektor Sanitarny, konsultant wojewódzki w dziedzinie epidemiologii.

   Ponieważ zbliża się okres wakacji i związanych z tym wyjazdów zagranicznych, oprócz zagrożeń związanych z KZM - kleszczowym zapaleniem mózgu i boreliozą Pan Doktor przedstawi zagrożenia od chorób tropikalnych - jak się przed nimi uchronić i postępować w przypadku stwierdzenia symptomów choroby.

    Spotkanie ma charakter otwarty, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką.
 

Szczegóły

  • Miejsce: Instytut Badawczy Leśnictwa, Sękocin Stary, Sala konferencyjna w budynku "B"
  • Termin: 21 czerwiec 2018 10:00 - 21 czerwiec 2018 11:00
  • Opiekun: mgr Leszek Nowowiejski
  • telefon: 22 7150 468
  • e-mail: L.Nowowiejski@ibles.waw.pl

Aktualne wydarzenia

Konferencja pt. „Zamieranie drzewostanów w Polsce – przyczyny i konsekwencje"

15
paź
2019

Konferencja odbędzie się w dniach 15-17 października 2019 r. w Hotelu Ameliówka położonym na terenie Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Świętokrzyska" (RDLP w Radomiu, Nadleśnictwo Zagnańsk)....więcej »

Konferencja naukowa pt. „Przyroda wyzwaniem dla kultury. Społeczności lokalne wobec obszarów chronionych”

16
paź
2019

W dniach 16-17 października 2019 r. odbędzie się XIII Ogólnopolska konferencja naukowej z cyklu Ekologia Humanistyczna pt. „Przyroda wyzwaniem dla kultury. Społeczności lokalne wobec obszarów chronionych”...więcej »

I KRAJOWE FORUM UŻYTKOWNIKÓW LiDAR − POLSCAN

22
paź
2019

Instytut Badawczy Leśnictwa wraz z Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie zapraszają do udziału w I KRAJOWYM FORUM UŻYTKOWNIKÓW LiDAR − POLSCAN, które odbędzie się w dniach 22-23 października 2019 r. w Sękocinie Starym....więcej »

Seminarium naukowe: pt. Stan ekosystemów leśnych w warunkach zmian klimatu na podstawie wyników monitoringu lasu

13
lis
2019

13 listopada 2019 r. w Sękocinie Starym odbędzie się seminarium otwarte IBL, na którym zostaną zaprezentowane wyniki uzyskane dzięki wieloletniemu finansowaniu monitoringu lasów przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Ministerstwo Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej...więcej »