Opracowanie: Artur Sawicki Zakład Informacji Naukowej
IBL
Wystawa malarstwa i rysunku Wojciecha Janiszewskiego

09
mar
2009

W dniu 9 marca 2009 r. o godz. 14.00 w siedzibie Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyło się otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Wojciecha Janiszewskiego. Wystawę otworzył dyrektor IBL prof. dr hab. Tomasz Zawiła-Niedźwiecki.

      Wojciech Michał Janiszewski jest pracownikiem IBL od 1971 roku. Pracę rozpoczął w Zakładzie Hodowli Lasu, a od roku 1975 pracuje w Zakładzie Ochrony Lasu.

   Uczestniczy w realizowanych przez Zakład tematach dotyczących w szczególności wykorzystania feromonów i kairomonów w ochronie lasu. Jest autorem i współautorem (chronionych prawem patentowym) pułapek feromonowych IBL-1, IBL-2, IBL-3 i IBL-4 stosowanych w leśnictwie.

   Jest laureatem nagrody Ministra Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa w latach 1983, 1989 i 1993, a także nagrody im. Dyrektora Adama Loreta w roku 2004.

   Od wielu lat zamieszcza swoje rysunki w prasie leśnej i publikacjach informacyjnych oraz literaturze fachowej dotyczącej leśnictwa.

    Wystawę można zwiedzać w dniach od 10 marca do 9 kwietnia 2009 r. w godz. 830-1530. Wystawa znajduje się w budynku B, w holu głównym.

   Serdecznie zapraszamy!

 

 

TAGI: wystawa


Więcej Informacji

Obchody 90-lecia Instytutu Badawczego Leśnictwa

W dniach 10 i 11 grudnia 2020 r. odbyły się obchody jubileuszu 90-lecia powstania Instytutu Badawczego Leśnictwa....więcej »

Przedziwna Puszcza Białowieska

Tematem przewodnim filmu BULiGL pt. "Przedziwna Puszcza Białowieska" jest aktualna problematyka ochrony puszczy Białowieskiej w ujęciu historycznym oraz społecznym....więcej »

Wspomnienie o Doktorze Stanisławie Dunikowskim

Społeczność Instytutu Badawczego Leśnictwa ze smutkiem przyjęła wiadomość, że w dniu 28 września 2020 r. zmarł dr inż. Stanisław Dunikowski - wieloletni pracownik Zakładu Ekologii Lasu, Członek Honorowy Rady Naukowej IBL....więcej »

Seminarium naukowe pt. „Monitoring zanieczyszczeń powietrza w Puszczy Białowieskiej”

24 listopada 2020 r. odbyło się zdalne seminarium naukowe pt. „Monitoring zanieczyszczeń powietrza w Puszczy Białowieskiej” przygotowane przez dr hab. Rafała Palucha, prof. IBL oraz dr Izabelę Sondej....więcej »