Informacje

O wyzwaniach leśnictwa na IX Sesji Zimowej Szkoły Leśnej

20
mar
2017

W dniach 14–16 marca 2017 r. odbyła się IX Sesja Zimowej Szkoły Leśnej przy Instytucie Badawczym Leśnictwa, której współorganizatorem była Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych. Tegoroczna edycja nosiła tytuł: „Wyzwania leśnictwa wobec zachodzących zmian w środowisku przyrodniczym, oczekiwań społecznych, uwarunkowań ekonomicznych i prawnych”....więcej »

O różnorodności biologicznej w RDLP Krosno

09
mar
2017

7 marca 2017 r. w Zakładzie Lasów Górskich Instytutu Badawczego Leśnictwa w Krakowie odbyło się seminarium pt. „Ocena różnorodności biologicznej w wybranych nadleśnictwach RDLP Krosno. Metodyka i wstępne wyniki inwentaryzacji entomologicznej”....więcej »

„Co dalej z łowiectwem w Polsce?” - Druga Sesja Wszechnicy Łowieckiej

06
mar
2017

1 marca 2017 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbyła się Druga Sesja Wszechnicy Łowieckiej pt. „Co dalej z łowiectwem w Polsce?”...więcej »

Drużyna IBL w międzynarodowym turnieju siatkówki w Białowieży

25
lut
2017

W dniach 24-25 lutego 2017 r. odbył się XI Międzynarodowy Turniej Białowieskich Zakładów Pracy w Piłce Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Białowieża, jedno z najważniejszych lokalnych wydarzeń sportowych w roku....więcej »

Wpływ zmian środowiskowych na zgrupowania kózkowatych

20
lut
2017

16 lutego 2017 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbyło się seminarium naukowe pt. „Wpływ zmian środowiskowych na zgrupowania kózkowatych (Coleoptera, Cerambycidae) w paśmie Otrytu w Bieszczadach na przestrzeni 20 lat”....więcej »

O wypalaniu w międzynarodowym towarzystwie

17
lut
2017

W dniach od 31 stycznia do 3 lutego 2017 r. w Barcelonie (Hiszpania) odbył się Kongres ICOPFIRES (International Congress on Prescribed Fires)....więcej »

Porozumienie pięciu instytutów badawczych resortu środowiska

27
sty
2017

Porozumienie przewiduje m.in. wzajemne wsparcie i koordynację badań naukowych oraz wspólne przedsięwzięcia w zakresie promocji wyników prac badawczych. Porozumienie zawarły: Instytut Badawczy Leśnictwa, Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych i trzy Państwowe Instytutu Badawcze: Instytut Ochrony Środowiska, Państwowy Instytut Geologiczny oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej....więcej »

Instytut Badawczy Leśnictwa wziął udział w VI edycji Nocy Biologów

23
sty
2017

13 stycznia 2017 r. w ramach współpracy IBL z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach odbyła się kolejna, VI edycja ogólnopolskiej akcji Noc Biologów pt.: „Życie na krawędzi”....więcej »

Spotkanie opłatkowo-noworoczne z emerytowanymi pracownikami Instytutu Badawczego Leśnictwa

20
sty
2017

16 stycznia 2017 r. w siedzibie IBL w Sękocinie Starym wzorem lat ubiegłych odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne dyrekcji i przedstawicieli zakładowych organizacji związkowych, Rady Pracowników oraz członków Komisji Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych z emerytowanymi Pracownikami IBL....więcej »

Przedświąteczne spotkanie pracowników Instytutu Badawczego Leśnictwa

31
gru
2016

16 grudnia 2016 r. w siedzibie Instytutu odbyło się walne zebranie pracowników IBL....więcej »