Opracowanie: Artur Sawicki Zakład Informacji Naukowej
IBL
Wystawa malarstwa i rysunku Wojciecha Janiszewskiego

09
mar
2009

W dniu 9 marca 2009 r. o godz. 14.00 w siedzibie Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyło się otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Wojciecha Janiszewskiego. Wystawę otworzył dyrektor IBL prof. dr hab. Tomasz Zawiła-Niedźwiecki.

      Wojciech Michał Janiszewski jest pracownikiem IBL od 1971 roku. Pracę rozpoczął w Zakładzie Hodowli Lasu, a od roku 1975 pracuje w Zakładzie Ochrony Lasu.

   Uczestniczy w realizowanych przez Zakład tematach dotyczących w szczególności wykorzystania feromonów i kairomonów w ochronie lasu. Jest autorem i współautorem (chronionych prawem patentowym) pułapek feromonowych IBL-1, IBL-2, IBL-3 i IBL-4 stosowanych w leśnictwie.

   Jest laureatem nagrody Ministra Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa w latach 1983, 1989 i 1993, a także nagrody im. Dyrektora Adama Loreta w roku 2004.

   Od wielu lat zamieszcza swoje rysunki w prasie leśnej i publikacjach informacyjnych oraz literaturze fachowej dotyczącej leśnictwa.

    Wystawę można zwiedzać w dniach od 10 marca do 9 kwietnia 2009 r. w godz. 830-1530. Wystawa znajduje się w budynku B, w holu głównym.

   Serdecznie zapraszamy!

 

 

TAGI: wystawa


Więcej Informacji

Nominacje profesorskie w Instytucie Badawczym Leśnictwa

Prezydent RP Andrzej Duda przyznał nominacje profesorskie pracownikom IBL: Pani Iwonie Skrzecz i Panu Tomaszowi Oszako....więcej »

Gospodarowanie wodą w lasach Nadbałtyckich

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia trzech filmów przygotowanych w ramach projektów WAMBAF „Gospodarowanie wodą w lasach Nadbałtyckich” oraz WAMBAF Tool Box – „Wdrożenie rezultatów projektu WAMBAF”....więcej »

Biebrza w ogniu

Tegoroczny sezon pożarowy w lasach zaczął się dokładnie już pierwszego dnia nowego roku. Do 27 kwietnia powstało aż 3400 pożarów lasów i kilkunastokrotnie więcej pożarów traw i terenów niezagospodarowanych....więcej »