Wydarzenia

Sympozjum pt. STAN LASÓW W POLSCE WEDŁUG BADAŃ MONITORINGOWYCH

29
kwi
2015

W dniu 29 kwietnia 2015 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbędzie się sympozjum pt. "Stan lasów w Polsce według badań monitoringowych"....więcej »

Jubileusz 85-lecia Instytutu Badawczego Leśnictwa

17
cze
2015

W dniach 17-18 czerwca 2015 r. w siedzibie IBL w Sękocinie Starym odbędą się główne obchody 85. rocznicy powstania Instytutu Badawczego Leśnictwa....więcej »

Wystawa publikacji, zdjęć, dokumentów i pamiątek związanych z działalnością Profesora Jana Jerzego Karpińskiego

01
kwi
2015

Zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej twórcy białowieskiej placówki Instytutu Badawczego Leśnictwa – profesorowi Janowi Jerzemu Karpińskiemu, przygotowanej w ramach obchodów 85-lecia Instytutu Badawczego Leśnictwa. Wystawa ta towarzyszyła odsłonięciu pamiątkowej tablicy na budynku Zakładu Lasów Naturalnych IBL w Białowieży oraz konferencji naukowej dotyczącej działalności wielkiego Profesora (15.04.2015 r.). Wystawa była eksponowana w Białowieży od 15 kwietnia do 15 maja 2015 r. Teraz udostępniamy ją Państwu w formie elektronicznej....więcej »

DZIEŃ ZIEMI 2015 - "ZMIENIAJ NAWYKI - NIE KLIMAT!"

26
kwi
2015

Międzynarodowy Dzień Ziemi w Polsce obchodzono po raz pierwszy w 1990 roku. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone są promocji odnawialnych źródeł energii, a hasłem przewodnim obchodów jest: „Zmieniaj nawyki – nie klimat!”....więcej »

Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Jana Jerzego Karpińskiego

25
mar
2015

Organizatorami konkursu są wspólnie Technikum Leśne w Białowieży i Zakład Lasów Naturalnych IBL w Białowieży. Konkurs jest jednym z elementów obchodów 85-lecia Instytutu Badawczego Leśnictwa. Ma na celu upamiętnienie wybitnego uczonego-leśnika, profesora Jana Jerzego Karpińskiego, twórcy białowieskiej placówki Instytutu Badawczego Leśnictwa oraz organizatora i kierownika Państwowej Szkoły dla Leśniczych w Białowieży....więcej »

75 rocznica śmierci Jana Teodora Hausbrandta – pierwszego Dyrektora Instytutu Badawczego Leśnictwa

08
kwi
2015

Instytut Badawczy Leśnictwa zaprasza na uroczystości upamiętnienia 75 rocznicy śmierci Jana Teodora Hausbrandta zamordowanego w Katyniu....więcej »