I KRAJOWE FORUM UŻYTKOWNIKÓW LiDAR − POLSCAN

22
paź
2019

Instytut Badawczy Leśnictwa wraz z Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie zapraszają do udziału w I KRAJOWYM FORUM UŻYTKOWNIKÓW LiDAR − POLSCAN, które odbędzie się w dniach 22-23 października 2019 r. w Sękocinie Starym.

   Zaproponowana tematyka FORUM POLSCAN wynika z pozycji technologii skanowania laserowego (LiDAR) w różnych dziedzinach gospodarki i nauki w ostatnich kilkunastu latach. Niewątpliwie wdrażanie innowacyjnych projektów, takich jak ISOK czy CAPAP przyczyniło się do spopularyzowania i sukcesu technologii skanowania laserowego w Polsce. 
   Wysoka precyzja danych pomiarowych, szybkość pozyskiwania chmur punktów 3D, możliwość automatyzacji ich przetwarzania oraz liczne zastosowania i wdrożenia sprawiają, że technologia LiDAR stała się w wielu dziedzinach gospodarki i nauki nowym paradygmatem.
   Celem konferencji jest stworzenie trwałego ogólnopolskiego FORUM wymiany informacji i praktycznych wdrożeń pomiędzy sektorami użytkowników końcowych, naukowcami oraz firmami oferującymi ich pozyskiwanie czy metody przetworzenia. Chcielibyśmy zaprosić wszystkich użytkowników chmur punktów LiDAR (ALS, TLS, MLS, HLS, ILS, ULS i in.) do wspólnej dyskusji na temat przyszłości tej technologii.
   I FORUM POLSCAN poprzedzi część warsztatowa (21.10.2019 r.), podczas której uczestnicy będą mogli w sposób praktyczny zapoznać się z metodami pozyskiwania, przetwarzania i analizą chmur punktów LiDAR.
   Zasadnicza 2-dniowa część referatowa i posterowa (22-23.10.2019 r.) poświęcona będzie prezentacji wyników projektów i inicjatyw wykorzystujących dane LiDAR w praktyce czy w edukacji. Zaplanowano także sesję sponsorską, podczas której firmy i instytucje przedstawią swoje oferty.
   Streszczenia referatów (do 2 stron) i prezentacje zostaną opublikowane na stronie internetowej FORUM POLSCAN. Termin nadsyłania streszczeń upływa 15 lipca 2019 r. Informacja o kwalifikacji streszczenia zostanie przesłana do autorów do 31 lipca 2019 r.
   Wszystkie informacje organizacyjne oraz ramowy program I KRAJOWEGO FORUM POLSCAN dostępne są na stronie internetowej pod adresem www.polscan.pl
 
Zachęcamy do uczestnictwa w I FORUM POLSCAN!
 
 
Komitet naukowy
Współprzewodniczący:
dr hab. inż. Krzysztof Stereńczak, prof IBL
dr hab. inż. Piotr Wężyk, prof. UR

Szczegóły

  • Miejsce: Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze IBL w Sękocinie Starym
  • Termin: 22 październik 2019 08:00 - 23 październik 2019 15:00
  • Opiekun: Anna Markiewicz
  • telefon: 22 7150 570
  • e-mail: polscan@ibles.waw.pl