Seminarium naukowe „Wyniki inwentaryzacji przyrodniczej w drugim zgrupowaniu nadleśnictw – RDLP w Krośnie”

09
mar
2018

W dniu 9 marca 2018 r. o godz. 9:00 w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie odbędzie się seminarium.

Na spotkaniu zostaną omówione wyniki zleconej przez DGLP inwentaryzacji przyrodniczej 10 nadleśnictw RDLP w Krośnie (Bircza, Brzozów, Dukla, Dynów, Jarosław, Kańczuga, Kołaczyce, Krasiczyn, Oleszyce i Sieniawa) oraz Magurskiego i Roztoczańskiego Parku Narodowego, tworzących tzw. drugie zgrupowanie nadleśnictw. Podczas seminarium, organizowanego przez Zakład Lasów Górskich IBL w Krakowie oraz RDLP w Krośnie, przedstawiciele wchodzących w skład konsorcjum naukowego instytucji realizujących część przyrodniczą prac inwentaryzacyjnych (IBL, Instytut Ochrony Przyrody PAN, F.H.U BioData) przedstawią wyniki dotyczące wybranych grup organizmów (owady, płazy i gady, ptaki, duże drapieżniki) zebrane w wymienionych jednostkach w latach 2016-2017.

 

Szczegóły

  • Miejsce: Sala konferencyjna RDLP w Krośnie, ul. Bieszczadzka 2
  • Termin: 9 marzec 2018 09:00 - 9 marzec 2018 15:00
  • Opiekun: dr hab. Wojciech Grodzki
  • e-mail: W.Grodzki@ibles.waw.pl

Aktualne wydarzenia

Konferencja pt. „Zamieranie drzewostanów w Polsce – przyczyny i konsekwencje"

15
paź
2019

Konferencja odbędzie się w dniach 15-17 października 2019 r. w Hotelu Ameliówka położonym na terenie Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Świętokrzyska" (RDLP w Radomiu, Nadleśnictwo Zagnańsk)....więcej »

Konferencja naukowa pt. „Przyroda wyzwaniem dla kultury. Społeczności lokalne wobec obszarów chronionych”

16
paź
2019

W dniach 16-17 października 2019 r. odbędzie się XIII Ogólnopolska konferencja naukowej z cyklu Ekologia Humanistyczna pt. „Przyroda wyzwaniem dla kultury. Społeczności lokalne wobec obszarów chronionych”...więcej »

I KRAJOWE FORUM UŻYTKOWNIKÓW LiDAR − POLSCAN

22
paź
2019

Instytut Badawczy Leśnictwa wraz z Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie zapraszają do udziału w I KRAJOWYM FORUM UŻYTKOWNIKÓW LiDAR − POLSCAN, które odbędzie się w dniach 22-23 października 2019 r. w Sękocinie Starym....więcej »

Seminarium naukowe: pt. Stan ekosystemów leśnych w warunkach zmian klimatu na podstawie wyników monitoringu lasu

13
lis
2019

13 listopada 2019 r. w Sękocinie Starym odbędzie się seminarium otwarte IBL, na którym zostaną zaprezentowane wyniki uzyskane dzięki wieloletniemu finansowaniu monitoringu lasów przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Ministerstwo Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej...więcej »