Wernisaż fotografii Klubu Fotograficznego F8

25
maj
2018

Streszczenie - Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym zaprasza na wernisaż fotografii Klubu Fotograficznego F8, który odbędzie się 25 maja br. (piątek) o godz. 13.00.

   Las od wieków spełniał wiele funkcji w życiu człowieka. Zaczynając od pożywienia poprzez materiał do budowy domów, statków czy narzędzi codziennego użytku. Dzięki drewnu z lasu płonęło ognisko domowe, a rzesze artystów po dzień dzisiejszy czerpie z lasu inspiracje. Efektem jego kulturotwórczej roli są choćby strzeliste sklepienia gotyckich kościołów bądź niezliczone motywy lasu i drzew w sztuce ludowej.

   Dla nas, ludzi XXI wieku, wyprawa do lasu dostarcza poza wszelkim innym jego dobroczynnym działaniem, doznań estetycznych. Wystawa „Zainspirowani lasem" jest efektem twórczych poszukiwań grupy ludzi należącej do Klubu Fotograficznego F8, działającego przy Konstancińskim Domu Kultury.

   Mamy nadzieję, że zdjęcia zgromadzone na wystawie dostarczą Państwu miłych wrażeń i pozwolą spojrzeć na las i jego mieszkańców w nieco innej niż zawodowa perspektywie.

 

  Autorzy wystawy tworzą całą paletę różnych grup zawodowych, ale łączy ich pasja fotografowania. O sobie opowiadają w następujących słowach:

 • Robert Czułba – Kiedy wstanę rano, pójdę do lasu, usłyszę jego poranną ciszę, zobaczę jego piękno, a wszystko to zamknę w obrazie – czuję się szczęśliwy, spełniony i naładowany energią na cały dzień. Las, jego fauna i flora to MÓJ świat! Od kilkunastu lat fotografuję głównie przyrodę, zajmuję się również fotografią ślubną i okolicznościową.
 • Elżbieta Rogaczewska-Czępińska – Fotografia jest moją wielką pasja, ale stosunkowo od niedawna. Od 10 lat zamieszkuję na stałe w Wilgowym starym lesie, stąd też las i jego mieszkańcy są często tematem moich zdjęć. 
 • Jan Wójcicki – Moja przygoda z fotografią trwa już wiele lat. Zawsze fascynowała mnie możliwość zapisywania obrazów otaczającego mnie świata. Głównym tematem moich zdjęć są krajobrazy, ale lubię również fotografować ludzi. Więcej o mnie i moich zdjęciach na mojej stronie www.artofphotography.pl.
 • Wojciech Mazurkiewicz – Fotografia to moja pasja od ponad 20 lat i odskocznia od dnia codziennego. Kocham fotografować ruch i nie tylko. Ponieważ latanie mam we krwi moim wiodącym tematem zdjęć jest lotnictwo wojskowe i cywilne.
 • Andrzej Czuba – Fotografią interesuję się od dzieciństwa. Zawsze była ona dla mnie prostą formą artystycznego wyrazu, często zastępującą tysiące słów. Wykorzystując dar obserwacji oraz możliwość bycia w określonym miejscu i czasie zatrzymuję dla siebie i innych to co ulotne. Spoglądając na świat przez obiektyw aparatu odnalazłem swoją pasję.
 • Jakub Dzieciuch – Próbuję zarejestrować to, co jest tak ulotne – dany moment w konkretnym miejscu.
 • Andrzej Piętka – Podziwiam otaczający mnie świat i staram się go pokazać tak jak ja go widzę. W krajobrazach – światło, kształty, kolory. W portretach – emocje, radość, smutek, zadumę...
 • Leszek Nowak – Fotografia przyrody to jest mój drugi świat, odskocznia od codziennego pośpiechu, otaczającej techniki, rytmu dnia. Świat mniej realny przez swą ulotność światła, barwy i formy. Świat ciszy i  piękna.
 • Michał Dzieniszewski – Od kilku lat amatorsko zajmuję się fotografią .Odwiedzam różne miejsca, poznaję różnych ludzi i staram się pokazać świat takim jakim go widzę.
 • Dorota Kasperska – Moja przygoda z fotografią trwa już ponad 40 lat i jak na razie… końca nie widać. Jako nastolatka korzystałam z mojego pierwszego aparatu Zorki 4. Byłam i jestem, przede wszystkim, fotografem rodzinnym. Wszystkie ważne wydarzenia uwieczniałam na dziesiątkach zdjęć. Natura, ludzie, zdarzenia są również tematami moich zdjęć. To, co zapisane i oglądane przez kolejne pokolenia, jest po prostu bezcenne.
 • Elżbieta Gaździcka – Aparat fotograficzny towarzyszy mi zawsze w podróży, a także podczas prac terenowych (jestem geologiem). Najchętniej fotografuję góry, które kocham i w których pracowałam przez wiele lat. Pomimo ogromnego upowszechnienia fotografii, dla mnie jest ona nadal czymś magicznym, wręcz metafizycznym.
 • Rafał Kostecki – Od małego wychowywałem się blisko lasu. Miał w sobie tajemnicę i przygodę. Później chwyciłem za aparat i jeśli jestem w lesie, to próbuję w nim tę tajemnicę znaleźć. Ostatnio jest to na przykład las w dużym przybliżeniu
 • Cezary Puchniacz  - Robienie zdjęć po prostu sprawia mi radość.
 • Marzena Niemczyk – Zawsze twierdziłam, że leśnik to najpiękniejszy zawód świata. Dziś, jako osoba pracująca naukowo w tym zawodzie (IBL!) cieszę się, że przebywając w lesie mogę spojrzeć na niego „szkiełkiem i okiem". Aby jednak wydobyć misterne piękno przyrody często zamieniam „szkiełko" na szkło obiektywu.

 

Wystawę będzie można oglądać do końca czerwca br., w godz. 8.00-15.00

Szczegóły

 • Miejsce: Instytut Badawczy Leśnictwa
 • Termin: 25 maj 2018 13:00 - 25 maj 2018 14:00
 • Opiekun: dr inż. Marzena Niemczyk
 • telefon: 22 7150 681
 • e-mail: M.Niemczyk@ibles.waw.pl

Materiały do pobrania