Z życia Instytutu

Rozstrzygnięcie VII edycji Konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy"

Dobiegła końca VII edycja Konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy", której celem jest promocja piękna polskich lasów oraz zamiłowania do fotografii pracowników Instytutu Badawczego Leśnictwa....więcej »

Spotkanie Polsko-Rosyjskiej Grupy Roboczej ds. Leśnictwa

29 listopada 2016 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa gościła delegacja rosyjskiej Federalnej Agencji Leśnej....więcej »

Wpływ klimatu na pożary lasów sosnowych – o amerykańskich badaniach w Białowieży

2 listopada 2016 r. w Zakładzie Lasów Naturalnych IBL w Białowieży odbyło się seminarium naukowe pt. „Wpływ klimatu na pożary lasów sosnowych Pinus ponderosa na przestrzeni ostatnich 400 lat w Idaho i Montanie (Stany Zjednoczone)” wygłoszone przez dr Emily K. Heyerdahl z USDA Forest Service....więcej »

O robinii akacjowej, jej obecnym i przyszłym znaczeniu gospodarczym oraz kształtowaniu środowiska

27 października 2016 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbyło się seminarium naukowe pt. „Przydatność robinii akacjowej do produkcji drewna w plantacjach drzew szybkorosnących”....więcej »

Spotkanie kierownictwa instytutów badawczych nadzorowanych przez Ministra Środowiska

26 października 2016 r. w siedzibie Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyło się spotkanie kierownictwa instytutów badawczych nadzorowanych przez Ministra Środowiska....więcej »

IBL laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2016 w kategorii Jednostki Naukowe

Instytut Badawczy Leśnictwa otrzymał Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2016 w kategorii Jednostki Naukowe, ogólnopolskie wyróżnienie doceniające polskie placówki naukowe, instytucje i firmy zajmujące się działalnością badawczo-rozwojową, realizujące najbardziej innowacyjne projekty w ramach programów unijnych i krajowych....więcej »

Finał drugiej edycji „BiegamBoLubię LASY”

22 października br. na terenie obiektu rekreacyjno - wypoczynkowego „Zimne Doły” w Nadleśnictwie Chojnów odbył się finałowy bieg 2 edycji cyklu „BiegamBoLubię LASY”....więcej »

Produktywność lasów zależy od różnorodności biologicznej

W najnowszym numerze „Science” opublikowano wyniki pracy dotyczącej zależności między różnorodnością biologiczną lasów a ich produktywnością....więcej »

Realizacja projektu REMBIOFOR nabiera tempa

W dniach 11-12 października 2016 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbyło się VII spotkanie Konsorcjum, realizującego projekt REMBIOFOR „Teledetekcyjne określanie biomasy drzewnej i zasobów węgla w lasach”....więcej »

IV Targi Leśne „Las i My” w Szepietowie

W dniach 8-9 października 2016 r. w Szepietowie odbyły się IV Targi Leśne „Las i My”, w których już po raz trzeci uczestniczył Instytut Badawczy Leśnictwa....więcej »