Z życia Instytutu

Profesor Jacek Hilszczański laureatem Nagrody im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego

Podczas posiedzenia Kapituły Nagrody im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego w Łowiczu, w rezydencji honorowego przewodniczącego Kapituły, ks. bp. seniora Alojzego Orszulika - jednomyślnie zdecydowano przyznać Nagrodę za rok 2017 Profesorowi Jackowi Hilszczańskiemu....więcej »

Innowacyjne leśnictwo szansą rozwoju społeczno-gospodarczego

26 października 2017 r. w nowo otwartym Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyła się konferencja naukowa pt. „Innowacyjne leśnictwo szansą rozwoju społeczno-gospodarczego”....więcej »

Instytut Badawczy Leśnictwa na Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM

Targi POL-ECO SYSTEM w Poznaniu, które trwały od 17 do 19 października 2017 r., to jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych ochronie środowiska w Polsce i w Europie....więcej »

Szkolenie z metodyki monitoringu siedlisk i gatunków

W dniach 3-5 lipca 2017 roku w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyło się szkolenie na temat aktualnych problemów metodycznych w prowadzeniu monitoringu przyrodniczego pt.: „METODYKA WYKONYWANIA MONITORINGU SIEDLISK, ROŚLIN i ZWIERZĄT W TEORII I PRAKTYCE”....więcej »

Groźny patogen z południa Europy – potencjalne zagrożenie dla polskich sosen

W dniach 6 i 7 września 2017 r. w IBL odbyło się spotkanie międzynarodowej Akcji COST PINESTRENGTH....więcej »

O aktualnych wyzwaniach i kierunkach rozwoju hodowli selekcyjnej drzew leśnych tym razem dyskutowano na Pomorzu

W dniach 26-27 września 2017 r. w Jastrzębiej Górze odbyła się konferencja zorganizowana przez IBL we współpracy z Nadleśnictwem Wejherowo i RDLP w Gdańsku. Celem konferencji było podsumowanie dotychczasowych działań z zakresu hodowli selekcyjnej drzew leśnych w Polsce oraz dyskusja nad priorytetami i strategią na najbliższe lata....więcej »

W międzynarodowym gronie o nadbałtyckich lasach dyskutowano w Sękocinie Starym

W dniach 26-27 września 2017 r. w siedzibie Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyła się pierwsza międzynarodowa konferencja w ramach projektu WAMBAF - „Water Management in Baltic Forests”....więcej »

Prognozowanie zagrożenia drzewostanów dębowych przez ważniejsze gatunki owadów liściożernych

19 października 2017 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyło się seminarium naukowe dotyczące możliwości prognozowania zagrożenia drzewostanów dębowych przez ważniejsze gatunki owadów liściożernych (foliofagicznych)...więcej »

XXI Festiwal Nauki w Instytucie Badawczym Leśnictwa

Już od ponad dwudziestu lat ostatni tydzień września poświęcony jest popularyzacji wyników najciekawszych badań placówek naukowych i wyższych uczelni w formie lekcji i warsztatów....więcej »

„Lasy nasze wspólne dobro” – IV Europejski Tydzień Leśny

W dniach 9-13 października 2017 r. pod hasłem „Lasy nasze wspólne dobro” odbyła się w Warszawie Wspólna Sesja Komitetu do spraw Lasów i Przemysłu Drzewnego EKG ONZ oraz Europejskiej Komisji do spraw Leśnictwa FAO LAS2017....więcej »