Opracowanie: Tadeusz Zachara, Artur Sawicki
INP
Młodzież sadzi las

16
maj
2013

W dniu 16 maja 2013 roku w leśnictwie Sękocin miała miejsce akcja sadzenia lasu zorganizowana dla uczczenia 140-lecia Technikum nr 7 w Warszawie (dawna „Kolejówka”), najstarszej średniej szkoły technicznej w Polsce.

 

    Oprócz gospodarza terenu, czyli leśników z Nadleśnictwa Chojnów, oraz uczniów i nauczycieli (na czele z Wicedyrektor Agnieszką Borkowską-Gut), współorganizatorami byli: Instytut Badawczy Leśnictwa, reprezentowany przez Dyrektora prof. dr hab. Tomasza Zawiła-Niedźwieckiego i Zastępcę Dyrektora ds. Naukowo-Badawczych dr hab. Ryszarda Szczygła, a także Polskie Towarzystwo Leśne Oddział w Warszawie, które reprezentowali: Sekretarz Oddziału dr inż. Tadeusz Zachara oraz członek Zarządu Artur Sawicki, będący również pracownikami naszego Instytutu.

    Liczna, 40-osobowa grupa młodzieży i nauczycieli, wspierana fachowym instruktażem przez leśniczego Jerzego Kaczmarczyka i podleśniczego Romana Bilewicza oraz przedstawicieli IBL i PTL, obsadziła sadzonkami dębu gniazdo wycięte w oddziale 19d w ramach rębni gniazdowej. Efektem tej pracy było posadzenie ok. 1500 sadzonek.

Sadzenie lasu

    Po zakończonej pracy udano się na ognisko zorganizowane na terenie dawnej szkółki przez Nadleśnictwo i PTL.

Sadzenie lasu

 

opr. Tadeusz Zachara

fot. Artur Sawicki


Informacje

Przedszkolaki poznają tajemnice sękocińskich lasów

W dniu 21 maja br. na terenie Instytutu Badawczego Leśnictwa miało miejsce podsumowanie V edycji Programu ekologicznego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”....więcej »

200 lat kartografii leśnej

W dniu 20 maja 2013 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbył się wernisaż wystawy pt. „200 lat kartografii leśnej”....więcej »

Młodzież sadzi las

W dniu 16 maja 2013 roku w leśnictwie Sękocin miała miejsce akcja sadzenia lasu zorganizowana dla uczczenia 140-lecia Technikum nr 7 w Warszawie (dawna „Kolejówka”), najstarszej średniej szkoły technicznej w Polsce....więcej »

Dzień Ziemi 2013 r.

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę kwietnia na Polu Mokotowskim w Warszawie odbył się festyn rodzinny związany z obchodami Dnia Ziemi....więcej »

Prelekcja pt. "Historia Oddziału PTL w Warszawie"

Prelekcja doc. dr. Stanisława Dunikowskiego pt. „Historia Oddziału PTL w Warszawie”....więcej »

Panteon Polskiej Ekologii 2012 - wyróżnienie dla IBL

Podczas Międzynarodowych Targów POLEKO w Poznaniu IBL otrzymał wyróżnienie za projekt: "Działalność edukacyjna w zakresie ekologii, realizowana przez Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym"....więcej »

Konkurs fotograficzny pt. Las jakiego nie znamy

Dyrekcja Instytutu Badawczego Leśnictwa ogłasza V edycję konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy"...więcej »

Słoneczna róg Unijnej

W ramach promocji projektu „Leśne Centrum Informacji – platforma informacyjna monitoringu środowiska przyrodniczego” podczas XVI Festiwalu Nauki w IBL, zrealizowano zdjęcia do programu „Słoneczna róg Unijnej”....więcej »

Tajemnice borów i lasów - XVI Festiwal Nauki w IBL

W dniach 24−29 września 2012 r. na terenie naszego Instytutu odbywały się zajęcia z edukacji przyrodniczej i leśnej w ramach Warszawskiego XVI Festiwalu Nauki....więcej »