Opracowanie: M. Falencka-Jabłońska, A. Sawicki
INP
Przedszkolaki poznają tajemnice sękocińskich lasów

21
maj
2013

W dniu 21 maja br. na terenie Instytutu Badawczego Leśnictwa miało miejsce podsumowanie V edycji Programu ekologicznego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

 

    W tym edukacyjnym przedsięwzięciu ogółem udział wzięło 5000 przedszkoli i 400.000 młodych przyrodników. W ramach zajęć „Poznajemy tajemnice lasu wszystkimi zmysłami" grupa dzieci z Przedszkola nr 193 w Warszawie - lidera we wdrażaniu programów ekologii i ochrony środowiska, interaktywnie „badała" las pod czujnym okiem kamery TVN.

    Z dużym zapałem i entuzjazmem przedszkolaki szukały m.in. roślin - zwiastunów wiosny, jemioły, czarcich mioteł oraz najgrubszego i najwyższego drzewa. Ponad czterogodzinne zajęcia w leśnej scenerii prowadzili dr Małgorzata Falencka-Jabłońska i mgr inż. Artur Sawicki.

    Podsumowaniem całości przedsięwzięcia była projekcja filmu, który powstał podczas zajęć sękocińskich oraz rozmowa z dr Małgorzatą Falencką-Jabłońską w programie Dzień Dobry TVN, w dniu 28 maja br.

Przedszkolaki

 

opr. M. Falencka-Jabłońska

fot. A. Sawicki


Informacje

Przedszkolaki poznają tajemnice sękocińskich lasów

W dniu 21 maja br. na terenie Instytutu Badawczego Leśnictwa miało miejsce podsumowanie V edycji Programu ekologicznego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”....więcej »

200 lat kartografii leśnej

W dniu 20 maja 2013 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbył się wernisaż wystawy pt. „200 lat kartografii leśnej”....więcej »

Młodzież sadzi las

W dniu 16 maja 2013 roku w leśnictwie Sękocin miała miejsce akcja sadzenia lasu zorganizowana dla uczczenia 140-lecia Technikum nr 7 w Warszawie (dawna „Kolejówka”), najstarszej średniej szkoły technicznej w Polsce....więcej »

Dzień Ziemi 2013 r.

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę kwietnia na Polu Mokotowskim w Warszawie odbył się festyn rodzinny związany z obchodami Dnia Ziemi....więcej »

Prelekcja pt. "Historia Oddziału PTL w Warszawie"

Prelekcja doc. dr. Stanisława Dunikowskiego pt. „Historia Oddziału PTL w Warszawie”....więcej »

Panteon Polskiej Ekologii 2012 - wyróżnienie dla IBL

Podczas Międzynarodowych Targów POLEKO w Poznaniu IBL otrzymał wyróżnienie za projekt: "Działalność edukacyjna w zakresie ekologii, realizowana przez Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym"....więcej »

Konkurs fotograficzny pt. Las jakiego nie znamy

Dyrekcja Instytutu Badawczego Leśnictwa ogłasza V edycję konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy"...więcej »

Słoneczna róg Unijnej

W ramach promocji projektu „Leśne Centrum Informacji – platforma informacyjna monitoringu środowiska przyrodniczego” podczas XVI Festiwalu Nauki w IBL, zrealizowano zdjęcia do programu „Słoneczna róg Unijnej”....więcej »

Tajemnice borów i lasów - XVI Festiwal Nauki w IBL

W dniach 24−29 września 2012 r. na terenie naszego Instytutu odbywały się zajęcia z edukacji przyrodniczej i leśnej w ramach Warszawskiego XVI Festiwalu Nauki....więcej »