Wernisaż wystawy „Puszcza Schorfheide w moim obiektywie”

09
mar
2012

W dniu 9 marca 2012 r. odbył się w Instytucie Badawczym Leśnictwa wernisaż wystawy fotograficznej przedstawiającej przyrodę puszczy „Schorfheide”.

    Puszcza „Schorfheide" jest jednym z największych kompleksów leśnych Niemiec rozpościerającym się ok. 65 km na północny wschód od Berlina. Dzisiaj 64 580 ha lasów „Schorfheide" wchodzi w skład powstałego w 1990 r. Rezerwatu Biosfery Schorfheide-Chorin, zajmującego szerokie połacie obszaru między Barnimem a Uckermark.

Wernisaż Günter Lücka

Gości powitał dyrektor Instytutu prof. dr hab. Tomasz Zawiła-Niedźwiecki

    Autorem zdjęć prezentowanych na wystawie jest Günter Lück - leśnik, przyrodnik, myśliwy, z zamiłowania fotograf, emerytowany pracownik Zakładu Produkcyjności Lasu w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Eberswalde. Zdjęcia ukazują florę i faunę puszczy „Schorfheide" uchwyconą obiektywem znawcy i miłośnika przyrody. Przedstawiają mieszkańców puszczy: daniele, jelenie i dziki, a także przelatujące ptaki.

Wernisaż Günter Lücka

Współorganizator wystawy Stefan Panka i autor zdjęć Günter Lück, z małżonkami

    Na wernisaż przybyli goście honorowi z Niemiec: Autor zdjęć Günter Lück i jego żona Cristel, a także współorganizator wystawy Stefan Panka wraz z żoną Clivią. Na spotkaniu obecny był również przewodniczący Polskiego Towarzystwa Leśnego - prof. dr hab. Andrzej Grzywacz. W wernisażu wzięło udział bardzo wielu pracowników Instytutu.

Wernisaż Günter Lücka

Podczas wernisażu wystawę obejrzały dzieci odbywające
zajęcia edukacyjne w Izbie Edukacji Leśnej IBL


opr. Grażyna Szujecka

fot. Leszek Kruczek

Szczegóły

  • Miejsce: Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym
  • Termin: 9 marzec 2012 00:00
  • Opiekun wydarzenia: Günter Lück