Wernisaż wystawy pt.Puszcza Schorfheide w moim obiektywie

09
maj
2012

Instytut Badawczy Leśnictwa serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Puszcza Schorfheide w moim obiektywie".

   Puszcza "Schorfheide" to jeden z największych kompleksów leśnych Niemiec rozpościerający się ok. 65 km na północny wschód od Berlina. W skład "Schorfheide" wchodzą wyodrębnione kompleksy: "Innere Schorfheide", "Eichheide"oraz "Üderheide".

 

Wernisaż odbędzie się w dniu 9.03.2012 r. (piątek) o godz. 1000

 

w holu głównym (parter, budynek B)

w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym.

Komisarzem wystawy jest pani mgr inż. Grażyna Szujecka,

kierownik Zakładu Informacji Naukowej IBL.

Wystawę można oglądać do 15 marca 2012 r., w godzinach 900-1400.

Serdecznie zapraszamy!

ZAPROSZENIE (PDF)

 

Gunter Luck.jpg    Autorem zdjęć jest Günter Lück - leśnik, przyrodnik, myśliwy, wędkarz, z zamiłowania fotograf. Emerytowany pracownik Zakładu Produkcyjności Lasu w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Eberswalde.

    Swoją drogę naukową rozpoczął w 1963 r. po ukończeniu studiów w Wyższej Szkole Leśnej w Raben-Steinfeld. Do jego najważniejszych projektów należały opracowania różnych metodyk zabiegów pielęgnacyjnych drzewostanów sosnowych i bukowych.

    W ich wyniku pod kierownictwem Lembcke, Dittmar'a i Knapp'a powstały w latach 70. ub. wieku tablice miąższości, wzrostu i przyrostu dla sosny, a w latach 80. – tablice dla drzewostanów bukowych. W latach 90. pracował w zespole pod kierownictwem Lockow'a i był współtwórcą tablic miąższości, wzrostu i przyrostu dla olchy i brzóz (brodawkowatej i omszonej). Obdarzony talentem w zakresie innowacyjności jest autorem m.in. systemu do numeracji drzew na powierzchniach badawczych, który zrewolucjonizował tę niewdzięczną i czasochłonną pracę.

    W 1972 r., wspólnie ze swoją żoną Christel, sporządził bogatą dokumentację fotograficzną poświęconą wielowiekowym dębom rosnącym na terenie powiatu Eberswalde.

Gunter_1 Gunter_3 Gunter_2
     
 

Szczegóły

  • Miejsce: Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym
  • Termin: 9 maj 2012 10:00 - 9 maj 2012 12:00
  • Opiekun wydarzenia: mgr inż. Grażyna Szujecka
  • e-mail: G.Szujecka@ibles.waw.pl
  • telefon: 22 7150 614