Z życia Instytutu

Finał drugiej edycji „BiegamBoLubię LASY”

22 października br. na terenie obiektu rekreacyjno - wypoczynkowego „Zimne Doły” w Nadleśnictwie Chojnów odbył się finałowy bieg 2 edycji cyklu „BiegamBoLubię LASY”....more »

Produktywność lasów zależy od różnorodności biologicznej

W najnowszym numerze „Science” opublikowano wyniki pracy dotyczącej zależności między różnorodnością biologiczną lasów a ich produktywnością....more »

Realizacja projektu REMBIOFOR nabiera tempa

W dniach 11-12 października 2016 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbyło się VII spotkanie Konsorcjum, realizującego projekt REMBIOFOR „Teledetekcyjne określanie biomasy drzewnej i zasobów węgla w lasach”....more »

IV Targi Leśne „Las i My” w Szepietowie

W dniach 8-9 października 2016 r. w Szepietowie odbyły się IV Targi Leśne „Las i My”, w których już po raz trzeci uczestniczył Instytut Badawczy Leśnictwa....more »

Możliwości i perspektywy rozwoju naukowego w Instytucie Badawczym Leśnictwa

7 października 2016 r. w Sękocinie Starym odbyło się spotkanie kierownictwa Instytutu z młodymi pracownikami pt. „Możliwości i perspektywy rozwoju naukowego w Instytucie Badawczym Leśnictwa”....more »

Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Entomofauna leśna: różnorodność, ochrona i kierunki badań”

W dniach 16–18 września 2016 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbył się 50 Zjazd Polskiego Towarzystwa Entomologicznego oraz VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu Ochrona Owadów w Polsce pt. „Entomofauna leśna: różnorodność, ochrona i kierunki badań”....more »

Ostatnie posiedzenie Rady Naukowej IBL kadencji 2012 - 2016

W dniu 28 września 2016 r., w siedzibie Instytutu Badawczego Leśnictwa (IBL) w Sękocinie Starym odbyło się ostatnie, 24. posiedzenie Rady Naukowej Instytutu kadencji 2012-2016, któremu przewodniczył prof. dr hab. Tomasz Borecki....more »

Projekty Life+ ForBioSensing i REMBIOFOR na Summer School oraz konferencji EARSeL w Krakowie

W dniach 15-16 września 2016 r. odbyła się konferencja pt. „3rd Workshop Special Interest Group on Forestry” pod hasłem „Breaking dimensions and resolutions of forest remote sensing data”....more »

IBL laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2016 w kategorii Jednostki Naukowe

Instytut Badawczy Leśnictwa został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2016 w kategorii Jednostki Naukowe, realizujące projekty w ramach programów unijnych i krajowych....more »

Polskie trufle - skarb odzyskany. O hodowli i kulinariach podziemnego przysmaku

We wrześniu 2016 r. nakładem Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych ukazała się książka pt. „Polskie trufle - skarb odzyskany. O hodowli i kulinariach podziemnego przysmaku”....more »