Z życia Instytutu

Pierwszy plon trufli letniej w pionierskim ogrodzie truflowym Instytutu Badawczego Leśnictwa

Naukowcy z Instytutu Badawczego Leśnictwa po raz pierwszy stwierdzili owocnikowanie trufli letniej (Tuber aestivum Vittad.) w pierwszym polskim ogrodzie truflowym....more »

Teledetekcyjne określanie biomasy drzewnej i zasobów węgla w lasach

W dniach 6-7 czerwca 2016 r. w Instytucie Technologii Drewna w Poznaniu odbyło się VI spotkanie merytoryczne Konsorcjum, realizujące projekt REMBIOFOR „Teledetekcyjne określanie biomasy drzewnej i zasobów węgla w lasach”....more »

Wizyta właścicieli lasów prywatnych z Finlandii w Instytucie Badawczym Leśnictwa

1 sierpnia 2016 r. w siedzibie Instytutu Badawczego Leśnictwa miała miejsce wizyta grupy kilkudziesięciu właścicieli lasów prywatnych z Finlandii....more »

Pan prof. dr hab. Andrzej Szujecki laureatem Medalu im. Jana Teodora Hausbrandta Instytutu Badawczego Leśnictwa za zasługi dla rozwoju nauk leśnych w 2016 roku.

W dniu 30 czerwca 2016 r., podczas posiedzenia Rady Naukowej Instytutu Badawczego Leśnictwa miał miejsce wyjątkowo podniosły moment wręczenia Medalu im. Jana Teodora Hausbrandta Instytutu Badawczego Leśnictwa za zasługi dla rozwoju nauk leśnych....more »

Bogactwo przyrodnicze gruntów leśnych przebiegających pod liniami elektroenergetycznymi

23 czerwca 2016 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbyło się seminarium naukowe pt. „Inwentaryzacja przyrodnicza gruntów w zarządzie LP przebiegających pod liniami elektroenergetycznymi na obszarze pilotażowym"....more »

”Ocena liczebności zwierzyny – skąd przychodzimy, dokąd idziemy?” - Pierwsza Sesja Wszechnicy Łowieckiej

W dniu 9 czerwca 2016 roku w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbyła się Pierwsza Sesja Wszechnicy Łowieckiej pt. ”Ocena liczebności zwierzyny – skąd przychodzimy, dokąd idziemy?”...more »

„Naukowcy na start” - I Bieg Instytutu Badawczego Leśnictwa

5 czerwca 2016 r. na terenie Lasów Sękocińskich przy słonecznej aurze odbył się inauguracyjny I Bieg Instytutu Badawczego Leśnictwa - „Naukowcy na start“, w którym udział wzięło ponad 150 biegaczy....more »

Z Marymontu na Ursynów czyli 200 lat tradycji SGGW

W 2016 roku Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie obchodzi 200-lecie kształcenia rolniczego na ziemiach polskich. SGGW jest najstarszą uczelnią rolniczą w Polsce....more »

O biologii i systematyce muchówek

W dniach 15-17 kwietnia 2016 roku w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbyła się IX Konferencja Dipterologiczna „Biologia i systematyka muchówek” oraz XXXV Zjazd Sekcji Dipterologicznej Polskiego Towarzystwa Entomologicznego....more »

Dzień Ziemi 2016 "Palący temat-niska emisja"

W 1969 r na konferencji UNESCO poświęconej problemom środowiska po raz pierwszy z inicjatywą obchodów Dnia Ziemi na całym świecie wystąpił amerykański ekolog John McConnell....more »