Z życia Instytutu

Seminarium naukowe pt. "Pustynia industriogenna oraz wieloletnie zmiany ekosystemów leśnych w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym"

21 kwietnia 2016 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbyło się seminarium naukowe pt. „Pustynia industriogenna oraz wieloletnie zmiany ekosystemów leśnych w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym”...more »

Seminarium naukowe pt. "Program testowania potomstwa leśnej bazy nasiennej – pierwsze wyniki"

12 kwietnia 2016 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbyło się seminarium naukowe pt. „Program testowania potomstwa leśnej bazy nasiennej – pierwsze wyniki”....more »

Identyfikacja przyczyn spałowania drzewostanów bukowych przez jeleniowate oraz propozycje działań ochronnych

7 kwietnia 2016 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbyło się seminarium naukowe pt. „Identyfikacja przyczyn spałowania drzewostanów bukowych przez jeleniowate oraz propozycje działań ochronnych”....more »

Atlas historyczny Polski: Wielkopolska w drugiej połowie XVI wieku i zagadnienie rekonstrukcji lasu na Równinie Nowotomyskiej

24 marca 2016 roku w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbyło się seminarium naukowe pt. "Atlas historyczny Polski: Wielkopolska w drugiej połowie XVI wieku i zagadnienie rekonstrukcji lasu na Równinie Nowotomyskiej"....more »

Ochrona przeciwpożarowa lasu

Edukacja zawodowa, szkolenia doskonalące i doświadczenie to atrybuty profesjonalizmu zawodowego służb odpowiedzialnych za ochronę przeciwpożarową naszych lasów....more »

VIII Sesja Zimowej Szkoły Leśnej poświęcona zagrożeniom lasu i jego funkcji

W dniach 15–17 marca 2016 r. odbyła się VIII Sesja Zimowej Szkoły Leśnej przy Instytucie Badawczym Leśnictwa, której współorganizatorem była Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych. Tegoroczna edycja nosiła tytuł: „Zagrożenia lasu oraz jego funkcji – przyczyny, konsekwencje i szanse dla gospodarki leśnej”....more »

Powołanie Rady Naukowej Leśnictwa

10 marca 2016 r. Premier Beata Szydło wręczyła powołania członkom Rady Naukowej Leśnictwa....more »

Rola lasów w pochłanianiu dwutlenku węgla w kontekście zmian klimatu

28 stycznia 2016 r. w IBL w Sękocinie Starym odbył się wykład pt. „Rola lasów w pochłanianiu dwutlenku węgla w kontekście zmian klimatu”, który poprowadził prof. dr hab. Janusz Olejnik – kierownik Katedry Meteorologii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu....more »

VIII Zimowa Szkoła Leśna przy IBL

Instytut Badawczy Leśnictwa wraz z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych organizują VIII Sesję Zimowej Szkoły Leśnej, która odbędzie się w dniach 15–17 marca 2016 r. w siedzibie Instytutu w Sękocinie Starym....more »

„Dzieje dwóch rodzin - Mackiewiczów z Litwy i Orłosiów z Ukrainy”

18 lutego 2016 r. w siedzibie Instytutu Badawczego Leśnictwa odbyło się spotkanie z Kazimierzem Orłosiem, autorem książki pt. „Dzieje dwóch rodzin - Mackiewiczów z Litwy i Orłosiów z Ukrainy”....more »