Z życia Instytutu

Prof. dr hab. Andrzej Klocek - promotor nowoczesnej ekonomiki leśnictwa.

Z okazji 80-lecia urodzin i 55-lecia pracy naukowej prof. dr. inż. Andrzeja Klocka w dniu 23 listopada 2016 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyło się seminarium naukowe pt. „Prof. dr hab. Andrzej Klocek - promotor nowoczesnej ekonomiki leśnictwa”....more »

Debata o Lasach w IBL

8 grudnia 2016 r. w siedzibie IBL w Sękocinie Starym odbyła się ogólnopolska debata pod hasłem: „Lasy Państwowe kluczem do zrównoważonego rozwoju terenów niezurbanizowanych”....more »

Pierwsze wyniki Projektu "LIFE+ ForBioSensing zaprezentowane na konferencji w Białowieży".

W dniach 30 listopada – 2 grudnia 2016 r. odbyła się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa Projektu LIFE+ ForBioSensing PL Kompleksowy monitoring dynamiki drzewostanów Puszczy Białowieskiej z wykorzystaniem danych teledetekcyjnych....more »

VII edycja Konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy"

Dyrekcja Instytutu Badawczego Leśnictwa ogłasza VII edycję Konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy"....more »

Rozstrzygnięcie VII edycji Konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy"

Dobiegła końca VII edycja Konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy", której celem jest promocja piękna polskich lasów oraz zamiłowania do fotografii pracowników Instytutu Badawczego Leśnictwa....more »

Spotkanie Polsko-Rosyjskiej Grupy Roboczej ds. Leśnictwa

29 listopada 2016 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa gościła delegacja rosyjskiej Federalnej Agencji Leśnej....more »

Wpływ klimatu na pożary lasów sosnowych – o amerykańskich badaniach w Białowieży

2 listopada 2016 r. w Zakładzie Lasów Naturalnych IBL w Białowieży odbyło się seminarium naukowe pt. „Wpływ klimatu na pożary lasów sosnowych Pinus ponderosa na przestrzeni ostatnich 400 lat w Idaho i Montanie (Stany Zjednoczone)” wygłoszone przez dr Emily K. Heyerdahl z USDA Forest Service....more »

O robinii akacjowej, jej obecnym i przyszłym znaczeniu gospodarczym oraz kształtowaniu środowiska

27 października 2016 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbyło się seminarium naukowe pt. „Przydatność robinii akacjowej do produkcji drewna w plantacjach drzew szybkorosnących”....more »

Spotkanie kierownictwa instytutów badawczych nadzorowanych przez Ministra Środowiska

26 października 2016 r. w siedzibie Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyło się spotkanie kierownictwa instytutów badawczych nadzorowanych przez Ministra Środowiska....more »

IBL laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2016 w kategorii Jednostki Naukowe

Instytut Badawczy Leśnictwa otrzymał Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2016 w kategorii Jednostki Naukowe, ogólnopolskie wyróżnienie doceniające polskie placówki naukowe, instytucje i firmy zajmujące się działalnością badawczo-rozwojową, realizujące najbardziej innowacyjne projekty w ramach programów unijnych i krajowych....more »