IBL
Przedziwna Puszcza Białowieska

14
gru
2020

Tematem przewodnim filmu BULiGL pt. "Przedziwna Puszcza Białowieska" jest aktualna problematyka ochrony puszczy Białowieskiej w ujęciu historycznym oraz społecznym.

   Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej z inicjatywy Ministerstwa Środowiska od 2018 r. jest realizatorem projektu, którego efektem jest krótkometrażowy film edukacyjny przedstawiający problematykę ochrony Puszczy Białowieskiej na tle toczącego się sporu o metody i narzędzia jej ochrony. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koordynatorem projektu jest Norbert Ozimski z BULiGL. 

   Tematem przewodnim filmu BULiGL pt. "Przedziwna Puszcza Białowieska" jest aktualna problematyka ochrony puszczy Białowieskiej w ujęciu historycznym oraz społecznym. Poruszone są również wątki dotyczące wielowiekowej działalności człowieka na obszarze Puszczy i jej efektów.

   Film stanowi odpowiedź na zidentyfikowany problem potrzeby podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz poziomu wiedzy o różnorodności biologicznej, funkcjonowaniu ekosystemów i usług ekosystemowych. Z brakiem wiedzy łączy się często niedostateczna akceptacja społeczna dla działań na rzecz ochrony kapitału przyrodniczego, co stwarza istotne bariery utrudniające wdrażanie ważnych zadań związanych z ochroną przyrody.

   Film oraz jego wersja odcinkowa goszczą na antenach regionalnych TVP S.A., w tym na antenie ogólnopolskiej TVP3 oraz w Telewizji Polonia. Film dostępny jest na oficjalnym kanale YouTube BULiGL pod adresem: https://youtu.be/r8YOyNoYySI

TAGI: lasy państwowe nfośigw puszcza białowieska buligl


Więcej Informacji

Awanse naukowe pracowników IBL styczeń 2021 r.

28 stycznia 2021 r. Rada Naukowa Instytutu Badawczego Leśnictwa podjęła uchwałę w sprawie nadania mgr. inż. Hannie Szmidla stopnia doktora nauk rolniczych w dyscyplinie nauki leśne....więcej »

Obchody 90-lecia Instytutu Badawczego Leśnictwa

W dniach 10 i 11 grudnia 2020 r. odbyły się obchody jubileuszu 90-lecia powstania Instytutu Badawczego Leśnictwa....więcej »

Przedziwna Puszcza Białowieska

Tematem przewodnim filmu BULiGL pt. "Przedziwna Puszcza Białowieska" jest aktualna problematyka ochrony puszczy Białowieskiej w ujęciu historycznym oraz społecznym....więcej »

Wspomnienie o Doktorze Stanisławie Dunikowskim

Społeczność Instytutu Badawczego Leśnictwa ze smutkiem przyjęła wiadomość, że w dniu 28 września 2020 r. zmarł dr inż. Stanisław Dunikowski - wieloletni pracownik Zakładu Ekologii Lasu, Członek Honorowy Rady Naukowej IBL....więcej »