CKW dysponuje klimatyzowanymi salami konferencyjnymi (450 i 200 miejsc w ustawieniu teatralnym), wyposażonymi w nowoczesny system audiowizualny oraz zaplecze kateringowe. Przed CKW i na terenie Instytutu znajduje się 120 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Szybki dojazd trasą S8 do położonego 17 km od centrum Warszawy Sękocina (gmina Raszyn) stwarza dogodne warunki komunikacyjne.

W CKW do dyspozycji organizatorów i ich gości udostępniamy dwie sale z nowoczesnym systemem audio-video, dodatkowo wyposażone w tzw. walizkę dziennikarską umożliwiającą zamontowanie kabin tłumaczenia symultanicznego lub bezpośrednie podłączenie mediów. Możliwości systemu audio–video zwiększa system BlackMagic.

W foyer znajduje się w komputer, urządzenie kopiujące oraz punkt ładowania telefonów komórkowych i laptopów. Foyer wyposażone jest w trzy monitory umożliwiające podgląd przebiegu wydarzeń zarówno na sali A jak i B.

Wśród zalet Centrum należy wymienić klimatyzowane sale konferencyjne, bardzo dobrą akustykę pomieszczeń (specjalistyczne okładziny ścienne). Wykończenie podłogi sali A wykonane w technologii żywicy epoksydowej na solidnej podbudowie, która umożliwia wjazd do niej pojazdów.