Opracowanie: Mariusz Ciesielski
IBL
IBL na obchodach GIS Day 2014

21
lis
2014

W dniu 21 listopada 2014 r. na Uniwersytecie Warszawskim zostały zorganizowane obchody GIS Day 2014, czyli obchody światowego dnia użytkowników systemów informacji przestrzennej.

   Już po raz trzeci zorganizowano je wspólnymi siłami warszawskich uczelni oraz instytucji naukowych. Hasło przewodnie tegorocznej konferencji brzmiało „GIS – wymiary współczesności". W ramach konferencji odbyły się cztery sesje tematyczne, z których trzy prezentowały zastosowanie GIS w badaniach „nad, pod i na" powierzchni Ziemi. Organizatorzy kolejny raz zaprosili do udziału Instytut Badawczy Leśnictwa, który był jednym z partnerów tego wydarzenia.

   W tym roku pracownicy Zakładu Zarządzania Zasobami Leśnymi: Leopold Leśko, Patryk Waraksa i Mariusz Ciesielski przygotowali stoisko promocyjne, na którym zaprezentowane zostały dotychczasowe wyniki trzech projektów badawczych i wdrożeniowych: „Utworzenie dla obszaru Sudetów i Beskidu Zachodniego leśnego systemu informacyjnego w zakresie monitoringu i oceny stanu lasu", „Laserowi odkrywcy" oraz „Leśne Centrum Informacji". Ponadto przedstawiono założenia tematu badawczego pt. „Kompleksowy monitoring dynamiki drzewostanów Puszczy Białowieskiej z wykorzystaniem danych teledetekcyjnych", którego realizację rozpoczęto w IBL w ramach funduszu LIFE+.

   Jak co roku GIS Day cieszył się dużą popularnością nie tylko wśród studentów, ale również uczniów liceów, czy też gimnazjów. Jest on doskonałą okazją do zaprezentowania wyników swoich badań właśnie wśród nie tyle naukowców, co entuzjastów samej idei GIS.

 

Fot. Artur Sawicki

TAGI: o ibl gis uniwersytet warszawski gis day


Więcej Informacji

Seminarium naukowe pt. „Monitoring zanieczyszczeń powietrza w Puszczy Białowieskiej”

24 listopada 2020 r. odbyło się zdalne seminarium naukowe pt. „Monitoring zanieczyszczeń powietrza w Puszczy Białowieskiej” przygotowane przez dr hab. Rafała Palucha, prof. IBL oraz dr Izabelę Sondej....więcej »

Nadanie tytułu profesora Pani Dorocie Hilszczańskiej

Postanowieniem z dnia 21 lipca 2020 r. Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł profesora nauk rolniczych Pani Dorocie Hilszczańskiej, pracownikowi IBL....więcej »

Nagroda 18 MFFP dla filmu „Życie drzewa”!

Z dumą informujemy, że film „Życie drzewa”, wykonany na potrzeby projektu Forbiosensing, zdobył nagrodę dla filmu o charakterze edukacyjnym!...więcej »

Wspomnienie o Profesorze Andrzeju Kolku

Społeczność Instytutu Badawczego Leśnictwa ze smutkiem przyjęła wiadomość, że w dniu 6 października 2020 r. zmarł prof. dr hab. ANDRZEJ KOLK....więcej »