IBL
Nagroda 18 MFFP dla filmu „Życie drzewa”!

20
paź
2020

Z dumą informujemy, że film „Życie drzewa”, wykonany na potrzeby projektu Forbiosensing, zdobył nagrodę dla filmu o charakterze edukacyjnym!

   W tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. W. Puchalskiego w Łodzi, który odbył się w dniach 22-25 września br. w formie online, konkurowało ze sobą 29 znakomitych produkcji z różnych części świata, m.in z: Serbii, Iranu, Niemiec, Holandii oraz Belgii.
   Nasza produkcja została w pełni poświęcona przyrodniczemu pięknu polskiej części Puszczy Białowieskiej. Artystyczne ujęcia przedstawiają las i leśne zwierzęta. Film został zrealizowany w nieco tajemniczym i mrocznym klimacie (link do filmu: https://bit.ly/32pVG39).
   Dziękujemy organizatorom 18 MFFP za to cenne wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.
 
Opracowanie: W. Duranowska
Fot. I. Prokopiuk

TAGI: nagroda forbiosensing film projekt badawczy ibl


Więcej Informacji

Ruszyła rejestracja uczestników na konferencję Środowisko Informacji 2021!

Już 25 listopada br. rozpocznie się jedno z największych w Polsce spotkań specjalistów zajmujących się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i aktywnym udostępnianiem informacji i danych cyfrowych o środowisku i jego ochronie....więcej »

Seminarium wyjazdowe Zakładu Hodowli Lasu i Genetyki Drzew Leśnych

Punktualnie o godzinie 9.00 na leśnej polanie w miejscowości Truskaw, 7. października 2021 r. rozpoczęło się pierwsze w historii Zakładu Hodowli Lasu i Genetyki Drzew Leśnych – seminarium wyjazdowe....więcej »

120 Zjazd Delegatów Polskiego Towarzystwa Leśnego w Katowicach

W dniach 9-11 września 2021 r. w Katowicach odbył się 120 Zjazd Delegatów Polskiego Towarzystwa Leśnego, któremu towarzyszyły sesje naukowe: „Sylwan - dwa wieki historii leśnego czasopisma naukowego” oraz „Wyzwania dla gospodarki leśnej w warunkach globalnych zmian w środowisku”....więcej »

Przywracanie przyrody do naszego życia

Stanowisko Komitetu Nauk Leśnych i Technologii Drewna Polskiej Akademii Nauk w sprawie Unijnej strategii na rzecz bioróżnorodności 2030 „Przywracanie przyrody do naszego życia”...więcej »