IBL
Odmowa wszczęcia śledztwa przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie po kontroli CBA w IBL

13
paź
2014

    Zawiadamiamy, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie po szczegółowej analizie raportu CBA w zakresie dotyczącym projektu LCI, podjęła decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie rzekomego nadużycia udzielonych uprawnień oraz niedopełnienia obowiązku należytej dbałości o interesy majątkowe Instytutu Badawczego Leśnictwa w latach 2011-2013.

    W sentencji postanowienia Prokurator jednoznacznie stwierdził brak znamion czynu zabronionego. Decyzja Prokuratury, potwierdza dotychczas wyrażane stanowisko IBL, że wydatkowanie środków publicznych przez Instytut było i jest poddane szczegółowej kontroli wewnętrznej przez powołane w tym celu jednostki organizacyjne Instytutu. Na bieżąco podejmowane działania przez IBL mają na celu eliminowanie wszelkich przejawów nadużyć lub niedopełniania obowiązków związanych z wydatkowaniem środków, którymi dysponuje Instytut.

                                                          Dyrekcja

                                                          Instytutu Badawczego Leśnictwa

TAGI: lci o ibl cba


Więcej Informacji

Seminarium naukowe pt. „Monitoring zanieczyszczeń powietrza w Puszczy Białowieskiej”

24 listopada 2020 r. odbyło się zdalne seminarium naukowe pt. „Monitoring zanieczyszczeń powietrza w Puszczy Białowieskiej” przygotowane przez dr hab. Rafała Palucha, prof. IBL oraz dr Izabelę Sondej....więcej »

Nadanie tytułu profesora Pani Dorocie Hilszczańskiej

Postanowieniem z dnia 21 lipca 2020 r. Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł profesora nauk rolniczych Pani Dorocie Hilszczańskiej, pracownikowi IBL....więcej »

Nagroda 18 MFFP dla filmu „Życie drzewa”!

Z dumą informujemy, że film „Życie drzewa”, wykonany na potrzeby projektu Forbiosensing, zdobył nagrodę dla filmu o charakterze edukacyjnym!...więcej »

Wspomnienie o Profesorze Andrzeju Kolku

Społeczność Instytutu Badawczego Leśnictwa ze smutkiem przyjęła wiadomość, że w dniu 6 października 2020 r. zmarł prof. dr hab. ANDRZEJ KOLK....więcej »