Opracowanie: IBL
IBL
Posiedzenie Rady Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ Solidarność

17
sty
2007

 

W dniach od 17 do 19 stycznia br. w Jaszowcu odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ Solidarność. Na posiedzenie to został zaproszony przedstawiciel Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność z Instytutu Badawczego Leśnictwa. Komisję Zakładową IBL na spotkaniu w Jaszowcu reprezentował zastępca przewodniczącego KZ Jan Kowalczyk. Część ogólna posiedzenia w której wzięli udział zaproszeni goście rozpoczęła się wieczorem w dniu 18 stycznia. W trakcie spotkania omawiano sprawy polskiego leśnictwa, które są także przedmiotem troski pracowników Instytutu Badawczego Leśnictwa. Obszerniejsze omówienie spraw poruszanych na spotkaniu przedstawiono w załączonej prezentacji. Leśnicy zebrani w Jaszowcu w codziennej pracy spotykają się działalnością IBL, na zakończenie przekazali najlepsze życzenia dla zaprzyjaźnionej instytucji i bratniego zakładu jak nazwali Instytut Badawczy Leśnictwa. W przyszłości wzajemne kontakty pomiędzy NSZZ Solidarność w IBL i w Lasach Państwowych powinny być również utrzymywane. Prezentacja - Jaszowiec.ppt.


Więcej Informacji

VIII edycja Konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy"

Dyrekcja Instytutu Badawczego Leśnictwa ogłasza VIII edycję Konkursu fotograficznego pt. "Las jakiego nie znamy", w roku jubileuszowym pt. „IBL JAKIEGO NIE ZNAMY”....więcej »

Wytwarzanie energii z biomasy leśnej - dobrym rozwiązaniem w dobie kryzysu klimatycznego i ekologicznego

Krótka polemika ze stanowiskiem Greenpeace Polska pt. „Czy spalanie polskich lasów to recepta na kryzys wywołany pandemią czy próba zwiększenia zysków koncernu Lasy Państwowe?” (2 lipca 2020 r.) i z komentarzem pt. „Walka o martwe drewno i polskie lasy”, do projektu zmiany ustawy o OZE, autorstwa Marty Grundland, koordynatorki kampanii przyrodniczej w Greenpeace Polska....więcej »

Komitet Nauk Leśnych i Technologii Drewna w kadencji 2020-2023

W 2020 roku rozpoczęła się nowa kadencja Komitetu Nauk Leśnych i Technologii Drewna PAN, do którego wybranych zostało czworo pracowników IBL: dr hab. Janusz Czerepko, prof. dr hab. Dorota Dobrowolska, prof. dr hab. Wojciech Grodzki i dr hab. Krzysztof Stereńczak....więcej »