Opracowanie: prof. dr hab. Jacek Hilszczański
IBL
VI edycja konkursu fotograficznego „Las jakiego nie znamy” rozstrzygnięta!

03
gru
2014

W VI edycji konkursu „Las jakiego nie znamy” organizowanego przez Instytut Badawczy Leśnictwa zgłoszono 45 zdjęć, na które pracownicy IBL oddali łącznie 116 głosów.

Zgodnie z Regulaminem do rozstrzygnięcia Konkursu powołano Jury w składzie:

prof dr. hab. Jacek Hilszczański - przewodniczący (IBL),
mgr inż. Łukasz Bożycki (Prezes Zarządu Okręgu Mazowieckiego ZPFP),
Elzbieta Gniady (IBL),
mgr Beata Rokicka-Siwek (IBL),
mgr inż. Grażyna Szujecka (IBL),
mgr inż. Joanna Szewczykiewicz (IBL).

Oprócz pracowników IBL w skład Jury wszedł Pan Łukasz Bożycki – Prezes Zarządu Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody i jednocześnie doktorant z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie. Pan Łukasz Bożycki w roku ubiegłym został nagrodzony w prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej organizowanym przez Narodowe Muzeum Historii w Londynie i BBC. Jego zdjęcie zatytułowane "Oko ropuchy" wygrało w kategorii "portrety zwierząt".

Jury konkursu „Las jakiego nie znamy" przyznało nagrodę główną GRAND PRIX za najlepszą fotografię Panu mgr. inż. Marcinowi Mionskowskiemu za zdjęcie pt. "Rezerwat Romanka".

Nagrodę publiczności przyznano Pani mgr. Andżelice Haidt za zdjęcie pt. "Bez watahy", które otrzymało największą liczbę głosów oddanych przez pracowników IBL (23 głosy).

SERDECZNIE GRATULUJEMY LAURETAOM KONKURSU!

 

Opr. prof. dr hab. Jacek Hilszczański – Przewodniczący Jury

TAGI: o ibl konkurs las jakiego nie znamy


Więcej Informacji

Seminarium naukowe pt. „Monitoring zanieczyszczeń powietrza w Puszczy Białowieskiej”

24 listopada 2020 r. odbyło się zdalne seminarium naukowe pt. „Monitoring zanieczyszczeń powietrza w Puszczy Białowieskiej” przygotowane przez dr hab. Rafała Palucha, prof. IBL oraz dr Izabelę Sondej....więcej »

Nadanie tytułu profesora Pani Dorocie Hilszczańskiej

Postanowieniem z dnia 21 lipca 2020 r. Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł profesora nauk rolniczych Pani Dorocie Hilszczańskiej, pracownikowi IBL....więcej »

Nagroda 18 MFFP dla filmu „Życie drzewa”!

Z dumą informujemy, że film „Życie drzewa”, wykonany na potrzeby projektu Forbiosensing, zdobył nagrodę dla filmu o charakterze edukacyjnym!...więcej »

Wspomnienie o Profesorze Andrzeju Kolku

Społeczność Instytutu Badawczego Leśnictwa ze smutkiem przyjęła wiadomość, że w dniu 6 października 2020 r. zmarł prof. dr hab. ANDRZEJ KOLK....więcej »