Wernisaż malarstwa i rzeźby pt. „Puszcza Kozienicka Inspiracje Garbatka-Letnisko”

04
kwi
2017

4 kwietnia 2017 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbędzie się wernisaż po 9. Edycjach Międzynarodowego Pleneru ekspresji twórczej malarstwa i rzeźby pt. „Puszcza Kozienicka Inspiracje Garbatka-Letnisko”.

Międzynarodowy Plener Ekspresji Twórczej Malarstwa i Rzeźby

 ...to spotkania artystów ceniących sobie wyjątkową atmosferę Mazowsza, a w nim regionu kozienickiego, gdzie łaskawość losu, w pięknej przyrodzie umieściła Garbatkę-Letnisko.

   Pomysłodawcą zorganizowania pierwszego pleneru w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych był starosta kozienicki Janusz Stąpór. W 9. edycjach pleneru wzięło udział około 100 artystów z Polski i zagranicy oraz uczestnicy warsztatów ikonopisania z grupy „Droga Ikony". Twórcy mieli możliwość zwiedzania urokliwych miejsc Puszczy Kozienickiej, w czym wspierali ich leśnicy z RDLP w Radomiu oraz nadleśnictw położonych na terenie puszczy: Kozienice, Radom, a w szczególności Zwoleń. Pasja artystów i natchniona atmosfera podczas pleneru, spotkań plenerowiczów z przedstawicielami lokalnej społeczności i miłośnikami sztuk plastycznych ujawniły dużą potrzebę uczestnictwa w kulturze przez kontynuowanie spotkań artystycznych w Garbatce. Zgodnie z formułą plenery kończą się wernisażem. Mając nowe pomysły i doświadczenia wzbogacamy formułę spotkań o większą ilość gości z zagranicy oraz o warsztaty z różnych dziedzin kultury plastycznej. Prace prezentowane były także podczas wystaw poplenerowych m.in. w Instytucie Badawczym Leśnictwa.

   Życzymy odbiorcom sztuki wielu wzruszeń i miłych doznań na wystawie, a twórcom kolejnych inspiracji Puszczą Kozienicką.

ZAPROSZENIE (PDF)

Szczegóły

  • Miejsce: Instytut Badawczy Leśnictwa, Sękocin Stary, ul. Braci Leśnej 3, budynek B, hol główny
  • Termin: 4 kwiecień 2017 11:00 - 4 kwiecień 2017 13:00
  • Opiekun wydarzenia: mgr inż. Artur Sawicki
  • e-mail: A.Sawicki@ibles.waw.pl
  • telefon: 22 7150 617

Szczegółowe informacje

Wystawę w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym będzie można oglądać w okresie kwiecień-maj 2017 r.


Aktualne wydarzenia

Seminarium naukowe pt. „Inwentaryzacja wybranych gatunków saproksylicznych w lasach za pomocą technik molekularnych – możliwość zastosowania w praktyce leśnej"

28
wrz
2021

28 września br. w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbędzie się drogą zdalną seminarium naukowe pt. „Inwentaryzacja wybranych gatunków saproksylicznych w lasach za pomocą technik molekularnych – możliwość zastosowania w praktyce leśnej", będące podsumowaniem wyników uzyskanych w trzyletnim okresie badań (2019-2021), finansowanych przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych....więcej »