IBL
Przedziwna Puszcza Białowieska

14
gru
2020

Tematem przewodnim filmu BULiGL pt. "Przedziwna Puszcza Białowieska" jest aktualna problematyka ochrony puszczy Białowieskiej w ujęciu historycznym oraz społecznym.

   Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej z inicjatywy Ministerstwa Środowiska od 2018 r. jest realizatorem projektu, którego efektem jest krótkometrażowy film edukacyjny przedstawiający problematykę ochrony Puszczy Białowieskiej na tle toczącego się sporu o metody i narzędzia jej ochrony. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koordynatorem projektu jest Norbert Ozimski z BULiGL. 

   Tematem przewodnim filmu BULiGL pt. "Przedziwna Puszcza Białowieska" jest aktualna problematyka ochrony puszczy Białowieskiej w ujęciu historycznym oraz społecznym. Poruszone są również wątki dotyczące wielowiekowej działalności człowieka na obszarze Puszczy i jej efektów.

   Film stanowi odpowiedź na zidentyfikowany problem potrzeby podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz poziomu wiedzy o różnorodności biologicznej, funkcjonowaniu ekosystemów i usług ekosystemowych. Z brakiem wiedzy łączy się często niedostateczna akceptacja społeczna dla działań na rzecz ochrony kapitału przyrodniczego, co stwarza istotne bariery utrudniające wdrażanie ważnych zadań związanych z ochroną przyrody.

   Film oraz jego wersja odcinkowa goszczą na antenach regionalnych TVP S.A., w tym na antenie ogólnopolskiej TVP3 oraz w Telewizji Polonia. Film dostępny jest na oficjalnym kanale YouTube BULiGL pod adresem: https://youtu.be/r8YOyNoYySI

TAGI: lasy państwowe nfośigw puszcza białowieska buligl


Więcej Informacji

Zapomniane ślady w Puszczy

Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentalnego pt. „Zapomniane ślady w Puszczy” związanego z badaniami na terenie polskiej części Puszczy Białowieskiej – obiektu Światowego Dziedzictwa UNESCO....więcej »

Z okazji zblizających się Świąt Wielkanocnych

Serdeczne życzenia pomyślności, zdrowia, wielu radości i sukcesów w realizacji osobistych i zawodowych zamierzeń...więcej »

Nadanie stopnia doktora habilitowanego Pani Marzenie Niemczyk

18 marca 2021 r. Rada Naukowa Instytutu Badawczego Leśnictwa w głosowaniu tajnym jednogłośnie podjęła uchwałę o nadaniu dr inż. Marzenie Niemczyk stopnia doktora habilitowanego nauk rolniczych w dyscyplinie nauki leśne....więcej »

Awanse naukowe pracowników IBL styczeń 2021 r.

28 stycznia 2021 r. Rada Naukowa Instytutu Badawczego Leśnictwa podjęła uchwałę w sprawie nadania mgr. inż. Hannie Szmidla stopnia doktora nauk rolniczych w dyscyplinie nauki leśne....więcej »