Konferencje

Instytut Badawczy Leśnictwa organizuje od wielu lat konferencje naukowe, które odgrywają ważną rolę w informowaniu środowiska naukowego i innych zainteresowanych osób o wynikach prowadzonych badań. Poruszane tematy poświęcone są głównie dziedzinom z zakresu leśnictwa. W konferencjach biorą udział zarówno przedstawiciele instytucji krajowych, jak i zagranicznych, zajmujący się ochroną przyrody oraz gospodarką leśną. Uczestniczą w nich specjaliści z Europy oraz całego świata, prezentując prowadzone projekty oraz wyniki badań. Celem naszych konferencji jest wymiana doświadczeń, nawiązanie współpracy oraz utrwalenie dobrych zasad współpracy naukowo-badawczej.

Sesja naukowa PTL nt. "Lasy Polski, Europy i świata"

08
wrz
2011

Polskie Towarzystwo Leśne Oddział Warszawski przy współpracy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie oraz Instytutu Badawczego Leśnictwa organizują w Międzynarodowym Roku Lasów, z okazji 111 Zjazdu Delegatów Oddziałów PTL, sesję naukową na temat: "Lasy Polski, Europy i świata"....więcej »

Międzynarodowa Konferencja pt. WSPÓŁCZESNE PROBLEMY EKONOMIKI LEŚNICTWA

07
cze
2011

W dniach 7–9 czerwca 2011 r. w Puszczykowie pod patronatem Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Leśnego oraz Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych organizowana jest Międzynarodowa Konferencja pt. „Współczesne problemy ekonomiki leśnictwa”. Współorganizatorem Konferencji jest Instytut Badawczy Leśnictwa....więcej »

III ZIMOWA SZKOŁA LEŚNA

15
mar
2011

W dniach 15–17 marca 2011 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym już po raz trzeci odbyło się spotkanie w ramach Zimowej Szkoły Leśnej dotyczące wizji strategii rozwoju lasów i leśnictwa w Polsce do roku 2030....więcej »

III Sesja Zimowa Szkoły Leśnej przy IBL

09
mar
2011

Instytut Badawczy Leśnictwa wraz z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych w dniach 15–17 marca 2011 r. w Sękocinie Starym organizuje III Sesję Zimowej Szkoły Leśnej pt. „Strategia rozwoju lasów i leśnictwa w Polsce do roku 2030”....więcej »

II Zimowa Szkoła Leśna

23
lut
2010

Problemy ochrony przyrody w lasach Instytut Badawczy Leśnictwa...więcej »

ZIMOWA SZKOŁA LEŚNA PRZY IBL

23
lut
2009

I Sesja - Leśnictwo wielofunkcyjne – stan obecny i przyszłość...więcej »

Dekada na rzecz zrównoważonego rozwoju

25
mar
2008

W dniu 13 marca 2008 r. w budynku Zespołu Szkół Nr 68 przy ulicy Hożej w Warszawie odbyła się IV Warszawska Konferencja Ekologiczna pod hasłem ”Dekada edukacji dla zrównoważonego rozwoju 2005−2014”....więcej »

XX Ogólnopolska Konferencja Chiropterologiczna

09
lis
2007

W dniach 9-10 listopada 2007 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyła się ogólnopolska konferencja poświęcona badaniom nietoperzy....więcej »

V Ministerialna Konferencja Ochrony Lasów w Europie

05
lis
2007

Warszawa – centrum dialogu poświęconego europejskim lasom. 18 ministrów odpowiedzialnych za sprawy lasów i leśnictwo, delegacje z ponad 40 państw europejskich, przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz wysłannicy organizacji i instytucji międzynarodowych związanych z leśnictwem uczestniczą w V Ministerialnej Konferencji Ochrony Lasów w Europie, która dziś rozpoczęła się w Warszawie. Tłem politycznej debaty na temat roli lasów w życiu współczesnego społeczeństwa są zagrożenia związane z rozwojem cywilizacji, zmianami warunków przyrodniczych i presją człowieka na zasoby naturalne oraz coraz bardziej dotkliwe w skutkach efekty zmian klimatycznych. Celem dwudniowych obrad jest wypracowanie rozwiązań politycznych, które zapewnią trwałość lasów w Europie, a także wzrost ich roli w pozytywnym oddziaływaniu na życie społeczeństwa....więcej »

Konferencja IUFRO Norway Spruce in the Conservation of Forest Ecosystems in Europe

03
wrz
2007

W dniach od 3 do 5 września 2007 r. odbyła się pod patronatem IUFRO konferencja pt. „Norway spruce in the Conservation of the Forest Ecosystems in Europe", „Rola świerka w ochronie ekosystemów leśnych Europy"....więcej »