Nowości Leśnego Centrum Informacji

Witamy na stronie poświęconej aktualnościom Leśnego Centrum Informacji, na której znajdą Państwo informacje z danego miesiąca. W porządku chronologicznym będziemy Państwa informować o nowych zasobach informatycznych LCI. Zapraszamy do zapoznania się z działalnością LCI.

Projekty realizowane w IBL

W Instytucie Badawczym Leśnictwa realizowanych jest kilkadziesiąt projektów badawczych rocznie. Pełna lista realizowanych tematów wraz z ich charakterystyką znajduje się w Leśnym Centrum Informacji. Aktualności o nowych tematach badawczych udostępnionych w LCI znajdziecie Państwo poniżej.

Naukowe Bazy Danych

W ramach prowadzonych projektów naukowych, IBL tworzy cenne, często unikalne, naukowe bazy danych.Leśne Centrum Informacji gromadzi, zabezpiecza i udostępnia bazy danych. Poniżej prezentujemy informacje o najnowszych bazach danych wprowadzonych do LCI.

Kompozycje Mapowe w Portalu Mapowym

Wymiar przestrzeni dotyczy zdecydowanej większości badań związanych z leśnictwem. Prezentacja wyników badań na mapach umożliwia szybkie i łatwe zaprezentowanie nowo powstałej wiedzy.Portal Mapowy IBL pozwala pracownikom IBL na prezentacje wyników badań w sposób przystępny, atrakcyjny i łatwy w odbiorze. Poniżej prezentujemy informacje o najnowszych mapach publikowanych w LCI.

 

 

Inne naukowe zasoby informacyjne/dostępne narzędzia informatyczne

Leśne Centrum Informacji udostępnia również inne zasoby informacyjne, np. strony eksperckie pracowników IBL, strony spotkań i konferencji, czy informacje o nowościach wydawniczych IBL. Poniżej prezentowane będą aktualne informacje o nowych zasobach udostępnionych w systemie.