Z życia Instytutu

Atlas historyczny Polski: Wielkopolska w drugiej połowie XVI wieku i zagadnienie rekonstrukcji lasu na Równinie Nowotomyskiej

24 marca 2016 roku w Instytucie Badawczym Leśnictwa odbyło się seminarium naukowe pt. "Atlas historyczny Polski: Wielkopolska w drugiej połowie XVI wieku i zagadnienie rekonstrukcji lasu na Równinie Nowotomyskiej"....więcej »

Ochrona przeciwpożarowa lasu

Edukacja zawodowa, szkolenia doskonalące i doświadczenie to atrybuty profesjonalizmu zawodowego służb odpowiedzialnych za ochronę przeciwpożarową naszych lasów....więcej »

VIII Sesja Zimowej Szkoły Leśnej poświęcona zagrożeniom lasu i jego funkcji

W dniach 15–17 marca 2016 r. odbyła się VIII Sesja Zimowej Szkoły Leśnej przy Instytucie Badawczym Leśnictwa, której współorganizatorem była Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych. Tegoroczna edycja nosiła tytuł: „Zagrożenia lasu oraz jego funkcji – przyczyny, konsekwencje i szanse dla gospodarki leśnej”....więcej »

Powołanie Rady Naukowej Leśnictwa

10 marca 2016 r. Premier Beata Szydło wręczyła powołania członkom Rady Naukowej Leśnictwa....więcej »

Rola lasów w pochłanianiu dwutlenku węgla w kontekście zmian klimatu

28 stycznia 2016 r. w IBL w Sękocinie Starym odbył się wykład pt. „Rola lasów w pochłanianiu dwutlenku węgla w kontekście zmian klimatu”, który poprowadził prof. dr hab. Janusz Olejnik – kierownik Katedry Meteorologii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu....więcej »

VIII Zimowa Szkoła Leśna przy IBL

Instytut Badawczy Leśnictwa wraz z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych organizują VIII Sesję Zimowej Szkoły Leśnej, która odbędzie się w dniach 15–17 marca 2016 r. w siedzibie Instytutu w Sękocinie Starym....więcej »

„Dzieje dwóch rodzin - Mackiewiczów z Litwy i Orłosiów z Ukrainy”

18 lutego 2016 r. w siedzibie Instytutu Badawczego Leśnictwa odbyło się spotkanie z Kazimierzem Orłosiem, autorem książki pt. „Dzieje dwóch rodzin - Mackiewiczów z Litwy i Orłosiów z Ukrainy”....więcej »

Kryteria oceny potencjału gradacyjnego głównych foliofagów sosny jako podstawa do opracowania strategii postępowania ochronnego w zagrożonych drzewostanach

4 lutego 2016 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyło się seminarium naukowe podsumowujące projekt pt. „Kryteria oceny potencjału gradacyjnego głównych foliofagów sosny jako podstawa do opracowania strategii postępowania ochronnego w zagrożonych drzewostanach”....więcej »

70–lecie obecności Instytutu Badawczego Leśnictwa w Krakowie

1 grudnia 2015 r. w Regionalnym Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Leśnik” w Ustroniu-Jaszowcu miało miejsce uroczyste seminarium zorganizowane z okazji jubileuszu 70–lecia obecności Instytutu Badawczego Leśnictwa w Krakowie....więcej »

Warsztaty nt. "Zagrożenia środkami zapalającymi oraz pożarami przestrzennymi. Wymiar wojskowy i niemilitarny"

26 stycznia 2016 roku odbyły się warsztaty nt. "Zagrożenia środkami zapalającymi oraz pożarami przestrzennymi. Wymiar wojskowy i niemilitarny" zorganizowane przez Pion Doskonalenia Kadr Wojskowych Akademii Obrony Narodowej....więcej »