Z życia Instytutu

Łowiectwo w zrównoważonej gospodarce leśnej - VII Sesja Zimowej Szkoły Leśnej

W dniach 17–19 marca 2015 r. odbyła się VII Sesja Zimowej Szkoły Leśnej przy Instytucie Badawczym Leśnictwa, której współorganizatorem była Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych....więcej »

Seminarium w przeddzień międzynarodowego święta lasów

12 marca 2015 r. odbyło się w Instytucie Badawczym Leśnictwa seminarium pt. "Lasy świata dziedzictwem przyrodniczym i kulturowym"....więcej »

Konferencja pt. „Ogień a gospodarka leśna i ochrona przyrody”

W dniach 17-18 marca 2015 r. odbyła się krajowa konferencja „Ogień a gospodarka leśna i ochrona przyrody” zorganizowana przez Lasy Państwowe we współpracy z Państwową Strażą Pożarną....więcej »

Zakończenie pierwszej edycji studiów podyplomowych pt. „Ochrona Przeciwpożarowa Lasów”

W dniu 27 lutego 2015 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia pierwszej edycji studiów podyplomowych „Ochrona Przeciwpożarowa Lasów”....więcej »

Posiedzenie członków Klastra Ratownictwa, Bezpieczeństwa, Ochrony Ludności i Środowiska Naturalnego

W dniu 24 lutego 2015 r. w Instytucie odbyło się posiedzenie członków Klastra Ratownictwa, Bezpieczeństwa, Ochrony Ludności i Środowiska Naturalnego, w skład którego wchodzi Laboratorium Ochrony Przeciwpożarowej Lasu....więcej »

Reprezentacja IBL na turnieju siatkówki

W dniach 27-28 lutego 2015 r. siatkarska drużyna Instytutu Badawczego Leśnictwa wzięła udział w IX Turnieju Białowieskich Zakładów Pracy w Piłce Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Białowieża....więcej »

Seminarium pt. "Zabiegi agrolotnicze w lasach - ograniczenia techniczne i nowe technologie"

W dniu 11 lutego 2015 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyło się seminarium pt. „ZABIEGI AGROLOTNICZE W LASACH - OGRANICZENIA TECHNICZNE I NOWE TECHNOLOGIE"....więcej »

Inauguracyjne spotkanie Komitetu Sterującego projektu LIFE+ ForBioSensing PL

W dniach 29 i 30 stycznia 2015 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyły się spotkania w ramach projektu: LIFE+ ForBioSensing PL „Kompleksowy monitoring dynamiki drzewostanów Puszczy Białowieskiej z wykorzystaniem danych teledetekcyjnych”, mające na celu zawiązanie Komitetu Sterującego w Projekcie....więcej »

Spotkanie Kierownictwa DGLP i IBL

W dniu 21 stycznia 2015 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyło się spotkanie Kierownictwa Instytutu z przedstawicielami Kierownictwa Lasów Państwowych....więcej »

Uroczystość wręczenia nominacji profesorskich w Pałacu Prezydenckim

W dniu 28 stycznia 2015 roku profesor dr hab. Jacek Hilszczański odebrał akt nominacyjny z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego....więcej »