Z życia Instytutu

O aktualnych wyzwaniach i kierunkach rozwoju hodowli selekcyjnej drzew leśnych tym razem dyskutowano na Pomorzu

W dniach 26-27 września 2017 r. w Jastrzębiej Górze odbyła się konferencja zorganizowana przez IBL we współpracy z Nadleśnictwem Wejherowo i RDLP w Gdańsku. Celem konferencji było podsumowanie dotychczasowych działań z zakresu hodowli selekcyjnej drzew leśnych w Polsce oraz dyskusja nad priorytetami i strategią na najbliższe lata....więcej »

W międzynarodowym gronie o nadbałtyckich lasach dyskutowano w Sękocinie Starym

W dniach 26-27 września 2017 r. w siedzibie Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyła się pierwsza międzynarodowa konferencja w ramach projektu WAMBAF - „Water Management in Baltic Forests”....więcej »

Prognozowanie zagrożenia drzewostanów dębowych przez ważniejsze gatunki owadów liściożernych

19 października 2017 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyło się seminarium naukowe dotyczące możliwości prognozowania zagrożenia drzewostanów dębowych przez ważniejsze gatunki owadów liściożernych (foliofagicznych)...więcej »

XXI Festiwal Nauki w Instytucie Badawczym Leśnictwa

Już od ponad dwudziestu lat ostatni tydzień września poświęcony jest popularyzacji wyników najciekawszych badań placówek naukowych i wyższych uczelni w formie lekcji i warsztatów....więcej »

„Lasy nasze wspólne dobro” – IV Europejski Tydzień Leśny

W dniach 9-13 października 2017 r. pod hasłem „Lasy nasze wspólne dobro” odbyła się w Warszawie Wspólna Sesja Komitetu do spraw Lasów i Przemysłu Drzewnego EKG ONZ oraz Europejskiej Komisji do spraw Leśnictwa FAO LAS2017....więcej »

Możliwości ochrony upraw i młodników jodłowych przed chorobami i szkodnikami owadzimi w południowej Polsce

26 listopada 2015 r. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym odbyło się seminarium naukowe pt. „Możliwości ochrony upraw i młodników jodłowych przed chorobami i szkodnikami owadzimi w południowej Polsce”....więcej »

Współpraca krajowa i międzynarodowa Laboratorium Ochrony Przeciwpożarowej Lasu

Na przełomie lipca i sierpnia 2017 r. miały miejsce dwa wydarzenia związane z ochroną przeciwpożarową lasu rangi krajowej i międzynarodowej, w których uczestniczyli przedstawiciele IBL....więcej »

Studia podyplomowe "Ochrona przeciwpożarowa lasu"

Trwa rekrutacja na trzecią edycję studiów podyplomowych „Ochrona przeciwpożarowa lasu” organizowanych wspólnie przez Szkołę Główną Służby Pożarniczej i Instytut Badawczy Leśnictwa....więcej »

Inauguracja Rady Naukowej Instytutu Badawczego Leśnictwa kadencji 2017-2021

6 lipca 2017 r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Naukowej Instytutu Badawczego Leśnictwa kadencji 2017-2021, w którym obok Członków Rady Naukowej, uczestniczył dr Jacek Krawczyk, Dyrektor Departamentu Leśnictwa...więcej »

Pan prof. dr hab. Tytus Karlikowski laureatem Medalu im. Jana Teodora Hausbrandta Instytutu Badawczego Leśnictwa za zasługi dla rozwoju nauk leśnych w 2017 roku

22 czerwca 2017 r., podczas ostatniego posiedzenia Rady Naukowej Instytutu Badawczego Leśnictwa skróconej kadencji 2016-2020, miał miejsce podniosły moment wręczenia Medalu im. Jana Teodora Hausbrandta Instytutu Badawczego Leśnictwa za zasługi dla rozwoju nauk leśnych za rok 2017....więcej »