Mamutowiec olbrzymi upamiętnił zakończenie III edycji Studiów Podyplomowych „Hodowla Selekcyjna i Genetyka Drzew Leśnych”

Na terenie Instytutu Badawczego Leśnictwa zostało posadzone kolejne drzewo upamiętniające ważne wydarzenie. Tym razem, 19 czerwca 2026 roku uczestnicy III edycji Studiów Podyplomowych „Hodowla Selekcyjna i Genetyka Drzew Leśnych” na zakończenie zajęć posadzili mamutowca olbrzymiego (Sequoiadendron giganteum  (Lindl.) J.Buchh.). W sadzeniu uczestniczyli: prof. dr hab. Stanisław Drozdowski, dyrektor IBL, wraz ze swoim zastępcą dr. inż. Tomaszem Jabłońskim, mgr inż. Marek Bodył, dyrektor Biura Nasiennictwa Leśnego, dr hab. Jan Kowalczyk, kierownik Studiów Podyplomowych oraz dwunastu studentów.

Studia Podyplomowe były dla wszystkich doskonałą okazją nie tylko do pogłębienia wiedzy merytorycznej i wymiany doświadczeń zawodowych podczas praktycznych zajęć terenowych w wielu miejscach Polski, a nawet Litwy, lecz – co również bardzo istotne – okazją po bliższego poznania się osób z różnych zakątków Polski i miejsc pracy, zawodowo zajmujących się podobną tematyką. W zakończonej edycji Studiów Podyplomowych uczestniczyli m.in. regionalni genetycy, szkółkarze, zastępcy nadleśniczych, pracownicy nadleśnictw i stacji oceny nasion, profesor dendrolog oraz znany pszczelarz.

 

Opr. T. Wojda

Fot. Archiwum IBL

Translate »
Instytut Badawczy Leśnictwa
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.