Interdisciplinary Summer School on Precision Forestry Using LiDAR Technology 2025

Interdisciplinary Summer School on Precision Forestry Using LiDAR Technology 2025 organizowana jest przez Instytut Badawczy Leśnictwa, Akcję Cost 3DForEcoTech, Europejski Instytut Leśny (EFI) i Międzynarodową Unię Leśnych Organizacji Badawczych (IUFRO).

Wydarzenie to skierowane jest do doktorantów oraz młodych naukowców na wczesnym etapie kariery, reprezentujących różne dziedziny związane z leśnictwem, geoinformacją, naukami środowiskowymi, ekologią, inżynierią leśną i pokrewnymi obszarami badawczymi, zainteresowanych nowoczesnymi metodami zarządzania lasami oraz zastosowaniem teledetekcji, w szczególności technologii LiDAR, w badaniach środowiskowych i leśnych. Program szkoły łączy wiedzę teoretyczną z intensywnymi zajęciami praktycznymi, umożliwiając uczestnikom pogłębienie wiedzy oraz rozwój umiejętności niezbędnych w pracy naukowej i aplikacyjnej w dziedzinie leśnictwa precyzyjnego.

Tematyka letniej szkoły koncentruje się na najnowszych osiągnięciach z zakresu:

  • wykorzystania danych LiDAR do modelowania struktury lasów,
  • monitorowania dynamiki ekosystemów leśnych,
  • oceny zasobów drzewnych oraz analiz przestrzennych,
  • integracji technologii teledetekcyjnych z podejściami ekologicznymi i zarządczymi.

Uczestnicy będą mieli okazję pracować z rzeczywistymi danymi, realizować projekty badawcze pod okiem ekspertów oraz dyskutować o aktualnych wyzwaniach i kierunkach rozwoju w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie.

Udział w szkole stanowi unikalną możliwość interdyscyplinarnej współpracy i wymiany wiedzy.

Więcej informacji pod adresem: https://3dforecotech.eu/activities/training-schools/interdisciplinary-summer-school-on-precision-forestry-using/?fbclid=IwY2xjawKOiNlleHRuA2FlbQIxMABicmlkETBTMzN2ZlJONmFvSjNiT2taAR4-o-F4Z5rAcfjum1CLz3IYn8KQrfiTNVRlyHSr_xhMOsBiQsJ3IongxcuELw_aem_8pNnL-Owz9gTkpUwlBMjIQ

Wydarzenie stanowi kontynuację zeszłorocznego spotkania poświęconego ekosystemom leśnym, które miało miejsce w czerwcu 2024 r. Uczestnicy zeszłorocznej szkoły zostali zaproszeni do przygotowania posterów prezentujących ich pracę badawczą. Wszystkie prace były wartościowe i inspirujące. Jednak jeden z autorów – Tristan Ubaldi – zrobił coś absolutnie wyjątkowego. W świecie cyfrowych narzędzi i wykresów, Tristan własnoręcznie namalował swój poster, nadając swojej prezentacji osobisty i artystyczny wymiar, który zapadł w pamięć wszystkim uczestnikom. Poniżej zamieszczamy zdjęcie Tristana z jego pracą, która stała się symbolem kreatywnego podejścia do nauki.

 

Opracowanie tekstu: W. Duranowska, K. Stere￱ńczak
Fot. Archiwum IBL

Translate »
Instytut Badawczy Leśnictwa
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.