Pozycja wydawnicza „Puszcza Kampinoska. Opowieści o wydmach, mokradłach i sosnach. Przewodnik po krajobrazach przyrodniczo-kulturowych”

Serdecznie zapraszamy do lektury publikacji współautorstwa naszego Kolegi, dr. hab. inż. Szymona Jastrzębowskiego, profesora IBL.
Pozycja „Puszcza Kampinoska. Opowieści o wydmach, mokradłach i sosnach. Przewodnik po krajobrazach przyrodniczo-kulturowych” stanowi wyraz zachwytu nad tak nam mieszkańcom Warszawy i okolic bliską, a jednocześnie tak mało poznaną Puszczą Kampinoską.

 

Najlepiej w tym miejscu przytoczyć słowa wspomnianego współautora:

Ponad rok temu, wędrując razem z moim serdecznym Druhem, dr. Tomaszem Związkiem, po szlakach Puszczy Kampinoskiej wpadliśmy na pomysł napisania o niej książki. Potem były przegadane godziny i wychodzone kilometry szklaków i dróg poza szlakami (spokojnie, wszystko legalnie). I tak oto z tych rozmów i wędrówek wyłoniła się książka, którą mam dziś zaszczyt Państwu przedstawić. „Puszcza Kampinoska. Opowieści o wydmach, mokradłach i sosnach. Przewodnik po krajobrazach przyrodniczo-kulturowych” pełna pięknych, kolorowych fotografii Jacka Marka to coś więcej niż przewodnik. To, działająca na wyobraźnię, opowieść o lesie, pełna szumu drzew z przeszłości… Czy można oddać głos drzewom, wydmom, bagnom? Naszym zdaniem, tak! 

W naszej książce oddaliśmy także głos innym naukowcom, badającym Puszczę Kampinoską, w tym również z naszego Instytutu. Przemierzamy w niej wspólnie krajobrazy bezpowrotnie minione, teraźniejsze ale także zapuszczamy się w niepewną przyszłość. Wędrujemy po starych mapach i miejscach, których już nie ma…

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się tą publikacją. Mamy nadzieję, że podobnie jak my, zachwycicie się tym bez wątpienia najdzikszym z mazowieckich lasów…”

Publikacja dostępna jest w przedsprzedaży na stronie oficyny wydawniczej Pasny Buriat.
Wraz z Autorami serdecznie zapraszamy do lektury książki!

Zdjęcie: – źródło: https://pasnyburiat.pl/

Translate »