Drużyna IBL na turnieju siatkówki w Białowieży

W dniach 28-29 lutego 2020 r. odbył się XIV Turniej Białowieskich Zakładów Pracy w Piłce Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Białowieża.

Turniej został zorganizowany przez: Wójta Gminy Białowieża, Zarząd UKS „Olimpijczyk” Białowieża oraz Dyrekcję Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białowieży. Rozpoczął się w piątek 28.02.2020 r. po południu. Wzięła w nim udział rekordowa liczba (aż 16 zespołów!) – pięć drużyn w grupie „zaawansowanej” oraz jedenaście w grupie „amatorskiej”.

Drużyna Instytutu Badawczego Leśnictwa

Instytut Badawczy Leśnictwa w grupie „amatorskiej” reprezentowała drużyna w składzie: prof. dr hab. Jerzy M. Gutowski, dr inż. Michał Wróbel, mgr inż. Bartosz Nowakowski, mgr Marta Ostasz oraz mgr Agata Sałachewicz. Pierwszego dnia reprezentanci Instytutu Badawczego Leśnictwa wygrali obydwa rozegrane mecze. W drugim dniu drużyna IBL uległa dopiero w meczu finałowym, przegrywając 0:2 z Urzędem Gminy Białowieża.

Drużyna miała skład mieszany, damsko-męski

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie w kategorii drużyn profesjonalnych zwyciężyła Placówka Straży Granicznej. W kategorii drużyn amatorskich pierwsze miejsce zajęła drużyna Urzędu Gminy Białowieża, drugie miejsce drużyna Instytutu Badawczego Leśnictwa, a trzecie białowieska firma „Jerzyk”.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników i organizatorów zawodów

Po części sportowej Organizatorzy wydarzenia zaprosili uczestników na spotkanie integracyjne przy ognisku, gdzie można było podzielić się wrażeniami, komentarzami i wspólnymi emocjami oraz opracować taktykę na przyszłoroczną edycję turnieju.

Kapitan drużyny prezentuje puchar

Kapitan drużyny prof. dr hab. Jerzy Gutowski prezentuje puchar dla srebrnej drużyny zawodów w kategorii drużyn amatorskich

Instytut Badawczy Leśnictwa, jako jeden ze sponsorów Turnieju, wsparł po raz kolejny Loterię Fantową, która stanowiła dodatkową atrakcję dla zgromadzonej publiczności podczas rozgrywek siatkarskich.

Opracowanie: Agata Sałachewicz, Wirginia Duranowska

Zdjęcia: Arch. Gminy Białowieża