Edukatorzy z IBL na Dniach SGGW 2022

Dni SGGW to święto całej uczelnianej społeczności. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego powróciła z organizacją na terenie kampusu uczelni, otwartych, stacjonarnych Dni SGGW.

Podczas dwudniowego (20-21 maja) święta, IBL promował dwa projekty współfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: „Zagrożenia ekosystemów leśnych – klęski i przeciwdziałanie” (projekt o zjawiskach klęskowych występujących w polskich lasach oraz przeciwdziałanie i minimalizacja ich skutków, w kontekście czterech żywiołów: I. OGIEŃ – pożary lasu, II. ZIEMIA – szkody biotyczne – gradacje szkodliwych owadów i szkody antropogeniczne – zanieczyszczenia gleby, III. POWIETRZE – szkody od wiatru, zanieczyszczenia powietrza, IV. WODA – susze i powodzie, zjawiska związane z opadem śniegu i niską temperaturą – okiść, sadź, śniegołomy: https://www.zywiolywlasach.pl/

Drugi realizowany projekt, który zakończy się już w tym roku nosi tytuł: „Wyposażenie, doposażenie oraz adaptacja i rozbudowa obiektów infrastruktury Izby Edukacji Leśnej Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie Starym. W ramach dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej projektu modernizacji bazy i oferty edukacyjnej, Instytut Badawczy Leśnictwa stworzył aplikację rzeczywistości wirtualnej (VR), której zapowiedź można obejrzeć w spocie promocyjnym: https://www.dropbox.com/s/0ym0xv0anu8653s/IBL.mp4?dl=0

Wśród wielu atrakcji czekających na gości tego wyjątkowego dnia, znalazły się: pokazy wirtualnej rzeczywistości, wystawa zdjęć nagrodzonych w konkursie fotograficznym pt. „Cztery żywioły w lasach”, modele zwierząt z rozmiarze XXL, możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o tropach zwierząt z użyciem piasku kinetycznego, a także gadżety edukacyjne (gry karciane i planszowe). Wszystkie elementy stoiska cieszyły się popularnością wśród uczestników wydarzenia, a w szczególności wśród tej najmłodszej publiczności. 

W imieniu Instytutu Badawczego Leśnictwa, pragniemy serdecznie podziękować organizatorom za zaproszenie oraz wszystkim uczestnikom za możliwość promowania wśród społeczności zgromadzonej w środku Warszawy, działalności naukowej i edukacyjnej Instytutu. 

 

tekst. Wirginia Duranowska
fot. arch. IBL

Translate »